Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Piątek 23 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Apolinarego, Filipa, Róży

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

 

TRZECIOKLASIŚCI

W  WARSZAWIE 

            Uczniowie z klasy III b wyruszyli na dwudniową, jesienną wycieczkę do stolicy. Wczesnym rankiem 6 października wyjechali autokarem w daleką drogę.

Warszawa powitała ich przepiękną, słoneczną i ciepłą pogodą. Spacer po Parku Łazienkowskim był wyjątkowo przyjemny. Podziwiali jesienne kolory drzew i krzewów, ścigali biegające po parku wiewiórki. Spodobał im się królewski Pałac na Wodzie; odpoczywali pod pomnikiem Fryderyka Chopina.

            Z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki mieli okazję przekonać się, jak ogromnym miastem jest Warszawa. Widać było jej dzielnice, mosty na Wiśle, ulice pełne samochodów i ludzi wyglądających jak mrówki.

            W Muzeum Ewolucji przeżyli chwile grozy, stając oko w oko ze szkieletami potężnych dinozaurów. Dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości o rozwoju życia na Ziemi, oglądali okazy wypchanych zwierząt żyjących na różnych kontynentach. Największych emocji doświadczyli jednak w kinie 5D. Potworne ryby z zębami, żarłoczne rośliny, wybuchający wulkan, kłapiący i śliniący się tyranozaur to zbyt wiele dla ich nerwów. Niektórzy z nich krzyczeli, a inni zasłaniali oczy.

            Następny dzień wycieczki upłynął na spacerze po Starówce i Krakowskim Przedmieściu. Dzieci stanęły pod Kolumną Zygmunta i przed Zamkiem Królewskim. Wędrowały wzdłuż murów obronnych, a na Rynku zrobiły przerwę na zakup pamiątek. Były także przed Pałacem Prezydenckim i pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

            W świat klasycznej muzyki przeniosły uczniów multimedialne wystawy w Muzeum Fryderyka Chopina. Mogli do woli słuchać grających szuflad, oglądać komputerowe animacje, korzystać z interaktywnych monitorów.  

               Dwudniowy pobyt  w stolicy dostarczył klasie III b wielu wrażeń, pozwolił po raz pierwszy spędzić noc z kolegami w hotelu. Z wycieczki dzieci przywiozły wiele ciekawych, czasami dziwnych pamiątek.   

Tekst i zdjęcia: I. Wierzbicka 

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1974 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.