Menu

Nawigacja

Treść

Koła zainteresowań dla dzieci.

Dzieci w przedszkolu wzbogacają wiedzę i umiejętności nie tylko podczas zajęć obowiązkowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, przedszkole w roku szkolnym 2011/2012 wzbogaciło ofertę edukacyjną o wiele zajęć dodatkowych. Stanowią one przede wszystkim szansę na rozwój zainteresowań przedszkolaków. Stają się także doskonałą okazją aby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią, jak również wzmocnić jego wiarę we własne możliwości. W przedszkolu odbywają się następujące koła zainteresowań: koło plastyczne, muzyczne, logopedyczne. Zajecia odbywają się poza obowiązkowym wymiarem pracy nauczycielek.

Czerwiec 2012 - Zawody sportowe

Dnia 6 czerwca dzieci pięcioletnie wzięły udział w Drugiej Wojewódzkiej Przedszkoliadzie Małego Karateki 2012. Zawody sportowe odbywały się na boisku szkolnym w Pigży. Nasi przedszkolacy stanęli na wysokości zadania i spośród 14-tu przedszkoli zajęliśmy pierwsze miejsce. Dumni i szczęśliwi stanęliśmy na podium. Otrzymaliśmy medale i piękny puchar.

Czerwiec 2012 - Dzień Dziecka

Jak co roku ten dzień jest radosny i pełen niespodzianek. Dzieci rozpoczęły zabawy na dmuchanym placu zabaw, a następnie w sali brały udział w zawodach sportowych.

Maj 2012 - Zabawy z gliną.

W maju nawiązaliśmy współpracę z Galerią „Szczurownia“, którą prowadzi pani Wioletta Dominiczak. Dzieci brały udział w warsztatach „Zabawy z gliną“. Swoje wytwory pracy odebrały w Galerii, ponieważ musiały przejść proces wypalania. 
Na zakończenie dzieci odebrały pamiątkowe certyfikaty. 

Maj 2012 - Dla naszych mam.

"Bo to Ty, Ty jesteś skarbem mym, Ty życie dałaś mi, tak bardzo kocham Cię".

Słowami tej piosenki dnia 25 maja rozpoczęliśmy uroczystość Dnia Matki. Mamy stawiły się w pełnym składzie. Na podwórku, przy pięknej pogodzie mamy brały udział w różnych zawodach i konkursach. Towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i głośne dopingowanie dzieci. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do naszej kawiarenki.

Maj 2012 - Majówka z Clownem.

Dnia 11 maja zorganizowano dla dzieci spotkanie z clownem. Było dużo radości podczas konkursów, zabaw i tańców. Na zakończenie majówki była kiełbaska z ogniska i słodkości.

Maj 2012 - Spotkanie z pisarzem.

Dnia 10 maja dzieci z grupy najstarszej udały się do Biblioteki Dziecięcej na spotkanie z autorem książek dla dzieci, panem Wiesławem Drabinem.

Kwiecień 2012 - Fundacja "Dr Clown"

25.04 do naszego przedszkola zawitali Dr Clowni, ponieważ my też chcemy pomóc chorym dzieciom. Przy pomocy rodziców zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz Fundacji różne przedmioty, które wzbogacą kąciki zabaw dla dzieci w szpitalach. Są to kredki, kolorowanki, plastelina i pluszaki.

Kwiecień 2012 - Spotkanie z muzyką etniczną.

Już po raz drugi nasze przedszkolaki miały kontakt z muzyką etniczną. Wzbogaciły swoje wiadomości i słownictwo o instrumentach z przeszłości. Miały możliwość gry na nich i wysłuchanie koncertu w wykonaniu naszego gościa.

Kwiecień 2012 - Na ludową nutę.

Członkowie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej poprzez śpiew, taniec, muzykę i przezentację strojów przybliżyli dzieciom region kujawski.

Marzec 2012 - Tradycje i zwyczaje ludowe.

Nasze przedszkole odwiedziło wielu wspaniałych gości. Prawdziwe "dzieła sztuki" nasi wychowankowie wykonali na zajęciach z instruktorem rękodzieła ludowego i artystycznego z panią M. Górecką. Twórczą ekspresję plasytczną dzieci rozwijały tworząc prace plastyczne z panią W. Masłowską z klubu "Niteczka", obejrzały również wystawę ozdób świątecznych.

Marzec 2012 - Konkurs ekologiczny

Dzieci z grupy 5-cio i 6-cio letniej wzięły udział w quizie ekologicznym przygotowanym przez panią Dorotę Kurkowską. Rozwiązując krzyżówki, rebusy i wykonując prace plastyczne dzieci wyciągnęły pozytywne wnioski iż dbanie o środowisko to nasza wspólna sprawa.

Marzec 2012 - Przedstawienie starszych kolegów

Już po raz drugi gościliśmy w naszym przedszkolu starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Przybyli do nas 30 marca z przedstawieniem wiosennym pt."Przyszła do nas wiosna". Na zakończenie spotkania mali aktorzy wręczyli nam słodkie niespodzianki.

Marzec 2012 - Żegnaj zimo - witaj wiosno!

„Bo zima każdemu obrzydła” takimi słowami piosenki dzieci żegnały zimę. W radosnej atmosferze dzieci brały udział w zabawach, konkursach i tańcach po czym udały się z Marzanną na podwórko i jak tradycja każe „Marzanna – zimowa panna” 21 marca – pierwszego dnia wiosny, została spalona.

Marzec 2012 - Świątecznie figurki z gipsu

W marcu dzieci brały udział w warsztatach plasycznych w naszym przedszkolu. W związku ze zbliżającymi się świętami, przedszkolacy wykonali figurki zajączka z bipsu.

Luty 2012 - Wielki Bal Przebierańców.

10 lutego odbył się Wielki Bal Przebierańców. Był to dzień pełen niespodzianek. Przy wybuchach serpentyn, dzieci bawiły się wspaniale. Na zakończenie balu każde dziecko otrzymało upominki, które zakupiliśmy za pieniążki uzbierane z Kiermaszu Świątecznego.

Luty 2012 - Świąteczny Koncert

Po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w Koncercie Świątecznym zorganizowanym przez Małe Przedszkole w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.

Styczeń 2012 - Babciu, Dziadku dziękujemy całym sercem.

"Babciu, Dziadku dziękujemy całym sercem za dzieciństwa jasne chwile najpiękniejsze...". Takimi słowami dzieci powitały zacnych gości - Babcie i Dziadków, którzy nie kryli wzruszeń widząc swoje wnuczęta kochające i pamiętające.

Styczeń 2012 - Spotkanie z muzyką.

Dnia 16 stycznia 2012 roku odbyły się u nas zajęcia muzyczne. Spotkanie z muzyką rozpoczęły zajęcia rytmiczne prowadzone przez pana Kubę ze Szkoły Muzycznej. Następnie gościliśmy Orkiestrę z Torunia, która przeniosła dzieci w krainę tańca przy instumentach: altówka i fagot.

Styczeń 2012 - Jasełka starszych kolegów.

Dnia 5 stycznia 2012 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 przybyli do nas z Jasełką.

Grudzień 2011 - Teatr "Zaczarowany Świat"

Z przedstawieniem świątecznym do naszego przedszkola przyjechał teatr z bajką pt."Bałwankowa ulica".
Po przedstawieniu zawitał długo oczekiwany gość - Gwiazdor, który obdarował dzieci prezentami.

Grudzień 2011 - "Hej kolęda, kolęda"

Jak co roku o tej porze Święta do nas się zbliżają, z tej okazji przedszkolaki Jasełkę przedstawiają.

Grudzień 2011 - Świąteczny kiermasz.

Przed Świętami w przedszkolu trwał kiermasz świątecznych figurek gipsowych. Zainteresowanie rodziców było ogromne. Zebraliśmy pięniążki które uświetnią zabawę karnawałową dla dzieci.

Listopad 2011 - Wycieczka do Szkoły Muzycznej

30 listopada zostaliśmy zaproszeni na Koncert do Szkoły Muzycznej w Chełmży. Dzieci wysłuchały utworów wykonywanych przez absolwentów naszego przedszkola, których nagrodziły głośnymi oklaskami.

Listopad 2011 - Dzień Misia.

25 listopada w przedszkolu zagościły misie przyniesione przez dzieci. Obchody Dnia Misia rozpoczęły się od krótkiego przedstawienia przygotowanego przez dzieci ze Szkoły Specjalnej w Chełmży. Było też wiele zabaw i konkursów. Na zakończenie uroczystości miś wręczył dzieciom słodką niespodziankę, którą wniosły panie kucharki, a były to przepyszne torty. Po zaśpiewaniu misiom sto lat dzieci usiadły do urodzinowego poczęstunku.

Listopad 2011 - Wyjazd do Teatru Zaczarowany Świat.

Dnia 3 listopada udaliśmy się na przedstawienie do Teatru Zaczarowany Świat. Starsze dzieci dobrze znają salę teatralną
i aktorów, ponieważ współpracujemy z tym teatrem już kilka lat. Dzieci jak po każdym przedstawieniu były pod wielkim wrażeniem.

Październik 2011 - Jesienne porządki.

W piękny jesienny dzień dzieci zabrały się za uporządkowanie podwórka przed nadchodzącą zimą. Pracy było bardzo dużo: grabienie liści, zbieranie gałęzi i zwożenie w wyznaczone miejsce. Wszyscy ciężko pracowali i dlatego na buziach przedszkolaków pojawiły się rumieńce. Teraz zima może na dobre zagościć na naszym podwórku.

Październik 2011 - Halloween w przedszkolu.

W ramach współpracy z rodzicami, dnia 28 października w grupie dzieci sześcioletnich, pani Stachowicz – mama Antosi, zorganizowała ciekawe spotkanie. Zapoznała dzieci ze zwyczajami, które są związane ze świętami halloween,dzięki czemu dzieci wzbogaciły swoje wiadomości. Następnie dzieci wykonywały duszki balonikowe, które sprawiły im wiele radości. Na zakończenie spotkania pani Stachowicz przygotowała niespodziankę,
a były to ciasteczka pod nazwą „paluch wiedźmy”. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i w ramach wdzięczności podarowały mamie Antosi bukiecik kwiatów.

Październik 2011 - Spotkanie z muzyką etniczną.

W październiku dzieci miały bezpośredni kontakt z muzyką etniczną.
Poznały wygląd, budowę i dźwięki różnych instrumentów, dzięki czemu wzbogaciły swoje wiadomości i słownictwo w zakresie muzyki. Najważniejszym punktem spotkania była możliwość gry na instrumentach.

Wrzesień 2011 - Pasowanie na przedszkolaka.

Dnia 30 września odbyła się pierwsza uroczystość przedszkolna w nowy roku szkolnym. Było to pasowanie na przedszkolaka. Z udziałem rodziców i dzieci ze starszych grup, dzieci które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przeszkolną, po złożeniu przysięgi zostały pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaków.
Spotkanie uświetniły występy artystyczne dzieci.

Wrzesień 2011 - Spotkanie z jesienią.

Spotkanie z panią jesienią dzieci rozpoczęły od wycieczki autokarowej do lasu, gdzie poznały gatunki drzew i krzewów. Piękna pogoda pozwoliła na zaobserwowanie różnorodnych barw jesieni. Po powrocie na podworku przedszkolnym czekala na dzieci niespodzianka: zabawy i konkursy przy ognisku oraz pieczenie kiełbasek.

Wrzesień 2011 - Spotkanie z panem policjantem.

We wrześniu gościliśmy u nas pana policjanta.
Opowiadał on o pracy w policji i o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl