Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

 

TURYŚCI NA FERIACH

 

             Jak przyjemnie poczuć tę wolność. Koniec z wczesnym wstawaniem, odrabianiem zadań domowych i przygotowaniem do klasówek. No, przynajmniej przez dwa najbliższe tygodnie. Póki co, odpoczywamy. Turyści tradycyjnie - na wycieczkach.

 

            W pierwszy dzień ferii (31 stycznia) uczestniczyliśmy w wyprawie do Bydgoszczy. Na rozgrzewkę zrobiliśmy sobie krótki spacer po Bydgoskiej Wenecji. Szumna nazwa nie przystaje, niestety, do wyglądu tej części Starego Miasta. Zabudowa na Wyspie Młyńskiej (szczególnie odnowione budynki muzeów  i plac zabaw) oraz zagospodarowanie Brdy (jazy, spusty i mostki) spodobały się nam. Kręciliśmy natomiast nosami na zaniedbane i zniszczone kamienice (jest ich sporo), znajdujące się nad Młynówką, odnogą Brdy. Miejmy nadzieję, że nasza następna wizyta  w tej części Wenecji dostarczy nam lepszych wrażeń estetycznych. 

 

            Wielu emocji doświadczyliśmy w Family Parku - Centrum Rozrywek Rodzinnych. Starsi i młodsi chętnie korzystali z zabaw i gier proponowanych przez animatorów. Tor przeszkód w Figloraju, dmuchane zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, jazda minisamochodzikami, kręgle, malowanie twarzy - każdy wybierał, na co miał ochotę. A w przerwach między kolejnymi atrakcjami, fundowaliśmy sobie przyjemność dla podniebień - frytki, zapiekanki i napoje.

 

         Kolejny dzień spędziliśmy w Toruniu pod znakiem kultury. Na początek seans trójwymiarowy "Safari" w Cinema City. Niestety, nie obyło się bez komplikacji. Problemy z dźwiękiem spowodowały, że musieliśmy przesiedzieć w sali kinowej ponad pół godziny, nie oglądając niczego. Zdążyliśmy zjeść cały popcorn i wypić colę, ale doczekaliśmy się. Film animowany ze zwierzętami w rolach głównych miał wyraźne przesłanie ekologiczne. Opowiadał o tym, jak ludzie niszczą Ziemię i jak próbują naprawić to, co już zniszczyli.

            W Centrum Sztuki Współczesnej czekały  na nas niespodzianki. Czy widzieliście muzeum, w którym są biblioteka, kino i księgarnia? A pozwolono wam kiedyś w muzeum biegać i chować się? Jeśli nie, koniecznie musicie odwiedzić Centrum.

            Na wystawie interaktywnej "Berek! Szukam!" przebieraliśmy się w papierowe kurtki i ceglaste mundurki. Chowaliśmy się w dziwnych konstrukcjach - klatkach i hamakach. Pani Nitzler przewodziła grupie młodych artystów, którzy tworzyli dziwne, dla nich tylko zrozumiałe formy. Niektórzy próbowali zabudować przestrzeń sali wystawowej styropianowymi kulami, robiąc z nich ciekawe instalacje. Muzealne panie, bardzo miłe, pozwalały bawić się i dotykać eksponatów. Wystawa bardzo nam się spodobała. Obiecaliśmy sobie, że na trasach naszych przyszłych wycieczek nie ominiemy Centrum Sztuki Współczesnej.

            Wizytę w muzeum uwieńczyliśmy pamiątkowym zdjęciem. Spróbujcie znaleźć i rozpoznać na zdjęciach swoich kolegów ukrytych pod maskami lub ubranych w dziwne kostiumy. W poszukiwaniach życzymy powodzenia!

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

 opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl