Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

 

 

DROGĄ Z MIRAKOWA DO CHEŁMŻY

 

          Oj, nie dopisali tym razem nasi turyści. Czyżby zaczynające się ferie spowodowały, że zaledwie połowa z nas wyruszyła w sobotę 29 stycznia na rajd?

Autokarem dotarliśmy do ośrodka nad Jeziorem Chełmżyńskim w Zalesiu. Z daleka zobaczyliśmy dym, unoszący się z ogniska rozpalonego na plaży. Ruszyliśmy w jego kierunku, aby upiec kiełbaski i ogrzać nasze lekko jeszcze rozespane głowy. Wędlina smakowała jak nigdy. Każdy uznał, że pieczone jedzonko to dobre lekarstwo na mroźną i mglistą pogodę oraz sobotnią chandrę. Do naszego ogniska dołączyli wędkarze i Reksio - pies na kiełbasy, które upadły nieuważnym w ogień.

            Poprawione humory sprawdziły się na placu zabaw. Z ogromną energią wykonywaliśmy skoki i fikołki, okupowaliśmy huśtawki. Mocny lód na brzegu jeziora posłużył jako doskonała ślizgawka. Niejeden z nas poczuł własnym ciałem, co to znaczy bliskie spotkanie z lodem. Nawet opiekunki nie omieszkały zaliczyć upadków ku naszej ogromnej radości. 

            Do domu wracaliśmy na piechotę przez Mirakowo. Wędrując gęsiego poboczem, opowiadaliśmy dowcipy i podziwialiśmy nasz wygląd (mroźny wiatr pomalował na czerwono policzki i nosy). Wokół nas rozpościerał się zimowy, lekko przymglony krajobraz. Żegnając się w Chełmży, umawialiśmy się już na kolejną wycieczkę. W poniedziałek ruszamy znowu - na wyprawę w ramach Białych Wakacji.

 

Tekst: I. Wierzbicka

 

Zdjęcia: H. Nitzler

 opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl