Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

 

XX   ZIMA  Z  KOMPASEM 

            Po raz kolejny do naszej szkoły zjechali i przyszli liczni turyści. W sobotę 22 stycznia odbyła się jubileuszowa "Zima z Kompasem". Od wielu lat organizujemy ją z Klubem Imprez na Orientację "SKARMAT" z Torunia. Aula szkolna z trudem pomieściła wszystkich gości z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Mogilna, Pigży, Dubielna, Grzywny, Dębowej Łąki i Chełmży. Tradycyjnie przed wyprawą w teren Waldemar Fijor, prezes KInO "SKARMAT", podsumował wyniki Pucharu Województwa Kujawsko - Pomorskiego za rok 2010. Zwycięzcom dyplomy i nagrody wręczały: p. Teresa Nowicka z Urzędu Miasta i p. dyrektor Ewa Dąbrowska.

            Sędzia główny imprezy Maciej Sołtys dokonał odprawy technicznej, udzielił kilku rad i uczestnicy mogli ruszać do autokarów, które zawiozły ich do Kamionek. 

              Trasy marszów wytyczone przez Pawła Kowallka i Macieja Sołtysa wiodły turystów po okolicach wokół Jeziora Kamionkowskiego. Delikatny mróz i cienka pokrywa śniegu sprzyjały wędrówce i nawiązywaniu nowych znajomości. Największą grupę stanowili początkujący, których na trasie szkolili instruktorzy. Z zawiłościami map i terenu samodzielnie musieli radzić sobie startujący w kategoriach: TD(szkoła podstawowa), TM (gimnazja), TJ (juniorzy, ponadgimnazjalne), TS (seniorzy).

            Po powrocie z lasu na uczestników czekała gorąca grochówka. Dla zwycięzców imprezy oraz najmłodszych turystów przygotowano dyplomy, nagrody i słodycze. 

           Sponsorami Zimy byli: Urząd Miasta, Urząd Gminy, Bank Spółdzielczy w Chełmnie oraz Jakub Ingram.

Za wsparcie SKKT z "trójki" pięknie dziękuje. 

     Nasze uczennice z klasy VI b - Ala Binczewska, Agata Jaworska i Natalia Kędziorek zajęły II miejsce w kategorii TD.

Gratulujemy! 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl