Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

Historia niezwykłej przemiany skąpca

             Opowieść wigilijna rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Jest to teatralna opowieść o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby,któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu zostaje przeżyć spotkanie z trzema duchami. Duch przeszłych Wigilii pozwala mu wrócić w przeszłość, drugi duch pokazuje mu wigilijny wieczór jego biednego pracownika oraz siostrzeńca, duch przyszłych Wigilii przychodzi natomiast do Scrooge`a, aby odkryć przed nim smutną przyszłość - jego śmierć i rozkradanie tak troskliwie zbieranego majątku. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd. Opowieść grana w planie aktorskim oraz lalkowym jest przejmującym wyrazem przesłania Bożego Narodzenia.

 

W poniedziałek, tj.20 grudnia, klasa IVa i IVb wybrała się do teatru na seans pt "Opowieść wigilijna". Wszyscy byli podekscytowani. Seans naprawdę nam się podobał.

Opowieść ta była naprawdę dopasowana do nastroju zbliżających się świąt B.N.

W trakcie seansu była przerwa. W tym czasie można było coś przekąsić, pooglądać piękny teatr i oczywiście zamieniać się wrażeniami z kolegami co do spektaklu.

Do domu wróciliśmy o godzinie 13:30. Wszyscy pełni wrażeń i pozytywnego nastawienia do świąt. Każdy z nas choć w części pokochał teatr dzięki temu wyjazdowi.

 

                                                           Naprawdę świetnie bawiliśmy się!!!

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl