Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

W grudniową noc gwiazda wyznacza kierunek.

Świetlistym szlakiem prowadzi do żłóbka.

Bóg się rodzi. Ziemia śpiewa.

Wszystko, co mówi, idzie zobaczyć Słowo, które jest święte, które nie ma granic…

 

        Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie jak co roku udaliśmy się do Betlejem, aby w jasełkach odnaleźć refleksję o cudzie Bożego Narodzenia, radość, nadzieję, sercem ogrzać Dzieciątko, usłyszeć słowa modlitwy, zaśpiewać kolędę…

Na scenie wystąpili mali i duzi artyści. Scenografia, gra aktorska, kostiumy i muzyka wprowadziły w świąteczny nastrój, sprawiły, że uśmiech rozpromienił nasze twarze.

Spektakl przypomniał, że kiedy nad światem panowała głucha noc, w maleńkiej stajence matka porodziła Syna. Pierwsze Jezusowi pokłoniły się zwierzęta. Bury osiołek zaryczał, jak umiał najczulej, baranek zaproponował cieplutką kołderkę, a wół zapewnił o dostatku mleka i mięsa. Do szopy przybył też groźny wilk z ostrymi pazurami i wielkimi zębiskami. Przysiadł cichutko i opowiedział bajkę o Czerwonym Kapturku. Chytry lis Maleńkiemu przyniósł z kurnika najtłustszą gąskę.

Anioł obudził śpiących, utrudzonych ciężką pracą pasterzy. Oni za gwiazdą pospieszyli do żłóbka, zanieśli ser i chleb, pokłonili się Dzieciątku i ofiarowali swoją miłość. Potem hołd narodzonemu Bogu oddali podążający ze Wschodu mędrcy, niosący mirrę, kadzidło i złoto.

Kolejnymi gośćmi świętej rodziny byli uczniowie „Trójki”. W darze przynieśli swoje serca i oceny. Prosili o siłę i chęci do pracy, o przyjaźń, zgodę i bezpieczeństwo w szkole. Rodzice i nauczyciele ofiarowali Maleńkiemu swoje troski i problemy, pracę zawodową oraz wychowanie dzieci. Wszyscy prosili o wsparcie Bożej Dzieciny w trudach dnia codziennego i błogosławieństwo.

 

Słowo mówione przeplatały piękne kolędy wykonane przez zespół „Gama”,
p. J. Bilską i p. D. Beszczyńską oraz J. Urbańskiego.

Tegoroczne jasełka przygotowały: p. J. Bilska. p. K. Stankowska, p. R. Chudzik,
p. A. Krużewska.

 

tekst: Katarzyna Szwarc-Kręciszewska

fot: L. Chmielewski

oprac. admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl