Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Piątek 23 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Apolinarego, Filipa, Róży

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

 

NA NOCNYCH MARSZACH

 

 

            Kolejną sobotę 27 listopada turyści spędzili w Toruniu. Wyjechaliśmy po południu, kierując się do Lasu Barbarka. Najpierw powędrowaliśmy na Cmentarz Ofiar Faszyzmu, aby obejrzeć nowy pomnik wystawiony kilka miesięcy temu z okazji siedemdziesiątej rocznicy hitlerowskich zbrodni dokonanych w tym miejscu.

            Zielony szlak turystyczny poprowadził nas do Osady Leśnej i kaplicy św. Barbary. Na pobliskim placu zabaw oczekiwaliśmy na rozpoczęcie XXXIII Nocnych Marszów na Orientację, przygotowanych przez KInO "SKARMAT". Gdy tylko ogarnęła nas przyzwoita ciemność, organizatorzy zrobili nam krótką odprawę techniczną i wyruszyliśmy do lasu. Część z nas wędrowała z drużynami licząc na własne siły, część natomiast z opiekunami i instruktorem.

            Nocne marsze mają to do siebie, że prócz komplikacji wynikających z nieumiejętności czytania i posługiwania się mapą, pojawiają się dodatkowe utrudnienia związane z wszechobecnymi ciemnościami. Brak widoczności potęguje jeszcze otaczający nas las. Błądziliśmy zatem między drzewami, szukając kolejnych punktów. Zderzaliśmy się ze sobą, wpadaliśmy w dołki i intensywnie odliczaliśmy, czy nikt się nie zgubił. Szczęśliwie, dzięki wysiłkom instruktora i naszej wyjątkowej dyscyplinie, dotarliśmy w końcu do mety. Tu czekała na nas słodka nagroda - duże, pyszne wafelki. Niektórzy z nas nocną wędrówkę przypłacili utratą czapek i pomponów od szalików oraz długopisów.   

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1581 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.