Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

SZLAKIEM   ZAMKÓW

I

 MARTYROLOGII   DO   CHEŁMNA

 

        W sobotę 18 października SKKT uczestniczyło w wycieczce autokarowo - pieszej. Autobusem dojechaliśmy do miejscowości Klamry, aby stamtąd powędrować szlakiem turystycznym "Zamków i Martyrologii" do Chełmna. Trasa naszej wędrówki wiodła nas przez rozległe lasy, łąki i pola. Wśród lasów, nie bez trudu, znaleźliśmy symboliczny pomnik usytuowany w miejscu, gdzie w 1939 r. rozstrzelano ponad 2000 Polaków. Pamięć o nich uczciliśmy modlitwą i zapalonym zniczem.

            Wycieczka obfitowała także w wesołe chwile. Przez pewien czas naszym przewodnikiem był pstrokaty biało - czarno - rudy kot, a następnie owczarek niemiecki ze swoim panem. Mijaliśmy zagrody pełne zwierząt. Grupę turystów obszczekały dziesiątki psów dużych i małych, obstąpiły również konie różnej maści.W konkursie krajoznawczo - przyrodniczym, który pisaliśmy w drużynach, dla nikogo nie zabrakło nagród.

            Do Chełmna weszliśmy uroczyście przez Bramę Grudziądzką. Nie mieliśmy już sił ani czasu na zwiedzanie muzeum. Ale na zakup pamiątek i ciepły posiłek jeszcze się zmobilizowaliśmy.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl