Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

                 

 

ŚL U B O W A N I E    U C Z N I Ó W    K L A S    P I E R W S Z Y C H

 

         To już kolejne pokolenie siedmiolatków przyjęte do grona nowych uczniów naszej społeczności. W dniu 8 października 2010, w niecodziennej konwencji  i w myśl hasła:

 

 „Szkoła liczy na ucznia, tak jak na rycerza”                         

składali pierwszoklasiści swoje przyrzeczenie na sztandar szkolny. Ślubowali być grzeczni i uczynni, pomagać sobie wzajemnie, dbać o honor placówki, dzielnie zdobywać wiedzę  i szanować swoje środowisko. Wezwane do pasowania swoich podopiecznych obie Magister Wszech Nauk Kształcenia Zintegrowanego – Panie Wychowawczynie (Joanna Chmielewska i Elżbieta Pokorniecka), z dumą dotykały stalówką ramienia każdego ucznia, wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Żaczka – Szkolaczka”. W majestacie Najjaśniejszego Króla i Królowej Wiedzy oraz w obecności orszaku mieszczan i rycerzy uczniowie zdawali pierwszy w życiu egzamin… Świadkami byli wzruszeni rodzice, członkowie rodzin, nauczyciele. Życzeniom nie było końca. Sam włodarz naszego miasta -  Burmistrz Jerzy Czerwiński przekazał dzieciom upominki, a w imieniu rodziców głos zabrała p. Kamila Szyjkowska.                                       

         Sceneria rycerskiego zamku to zasługa p. Anny Pawlikowskiej, zaś bogate stroje z epoki oraz gościnny występ Zespołu Muzyki Dawnej „Capella Antiqua” z Gimnazjum Anny Wazówny z Golubia Dobrzynia dopełniły klimat tej uroczystości i jej podniosły charakter. Zza siedmiu gór i siedmiu rzek przybyli też tajemniczy rycerscy posłańcy, którzy dostarczyli akty pasowania na ucznia. Jak każe słowiański obyczaj, każda zabawa, również nasza,

zakończyła się tańcami.                                                       

  „ …Choć przemiła ta biesiada, to zmęczona nieco dziatwa odpoczynku pragnie szczerze, bo wytrwali, jak rycerze ! Będzie wszystkim bardzo miło, oby hasło się ziściło…! A na drogę zabierzecie trzos słodyczy – niech Wam będzie zatem słodko, tego Wam szkoła życzy…” - takimi słowami zakończyła prowadząca uroczystość p. Jolanta Tarkowska.

          Na tę nowa szkolną drogę życzymy wszystkim maluchom …. już chyba niewiele…* uśmiechów w domu * i lodów w niedzielę    * i przyjaciół najlepszych na świecie, * i wszystkiego, wszystkiego co chcecie!                                                                                                         

Specjalne podziękowania kierujemy dla :

- Zespołu Muzyki Dawnej „Capella Antiqua”z Golubia Dobrzynia pod kierunkiemp. Anny Kuc,

- rycerzy :p. Grzegorza Krywalskiego i Mateusza Mosia,

- werblistyp. Remigiusza Makowskiego,

- występujących uczniów :kl. IVa, b, Va

- Szkolnego Zespołu Wokalno – Teatralnego„Śpiewograjki” z kl. Vb

Oraz

- Muzeum Okręgowego w Toruniu

- sponsorów uroczystości.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotografii autorstwa p. Roberta Wejszewskiego        

 

Tekst: Marzanna Matyasik                                                     

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl