Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

30 września – data nam nieobca

 – dzisiaj właśnie jest Dzień Chłopca!

 

W czwartek 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wcześniej w każdej klasie dziewczynki wybrały Najsympatyczniejszego Chłopca. Oto oni:

I A Szymon Grużlewski

I B Szymon Boczek

II A Jakub Mikołajczyk

II B Karol Kwiatkowski

II C Filip Lewandowski

III A Jakub Jazienicki

III B Paweł Gołecki

IV A Łukasz Lewandowski

IV B Sebastian Kępiński

V A Łukasz Siemieniecki

V B Jędrzej Adamski

V C Mateusz Dąbrowski

VI A Kacper Różyński

VI B Kacper Meck

 

                       Samorząd Uczniowski przygotował dla Najsympatyczniejszych Chłopców różne konkursy i zabawy, aby wyłonić tego jednego – Super Chłopaka! Uczniowie  klas I – III musieli stawić czoła trzem próbom: odwagi, powagi i mądrości. Podczas próby odwagi zawodnicy musieli poprosić do tańca dziewczynki, zatańczyć z nimi walczyka, a na koniec ładnie odprowadzić partnerki na miejsce i podziękować za taniec. Wszyscy chłopcy przeszli przez próbę wzorowo. W trakcie drugiej próby uczestnicy musieli wykazać się niezwykłą powagą, kiedy dziewczynki ich rozśmieszały i stroiły różne minki J. Niestety tylko nielicznym udało się zachować „kamienną” twarz. Ostatnia próba miała na celu sprawdzić mądrość naszych chłopców, którzy musieli odpowiedzieć na dwa wylosowane przez siebie pytania. Zawodnicy odpowiadali znakomicie wykazując się przy tym wszechstronną wiedzą. Zmagania naszych kandydatów oceniało jury w składzie: p. dyrektor Ewa Dąbrowska, p. w- ce dyrektor Katarzyna Szwarc- Kręciszewska i p. Katarzyna Stankowska. Po podliczeniu punktacji wyłoniony został Super Chłopak i tytuł ten otrzymał Paweł Gołecki z kl. III B.

            Najsympatyczniejsi chłopcy z kl. IV – VI również walczyli o miano Super Chłopaka. Dla nich Samorząd Uczniowski przygotował trudniejsze konkurencje. Najpierw śmiałkowie musieli wykazać się umiejętnościami krawieckimi i przyszyć guzik do skrawka materiału. Jak się okazało nie było to łatwe zadanie i tylko jeden kandydat wykonał je perfekcyjnie! Następnie chłopcy mogli wykazać się wiedzą z dziedziny Sportu uzupełniając nazwy klubów piłkarskich. Tu zdecydowanie poszło im lepiejJ. Kolejne zadanie polegało na odgadnięciu nazwy i zastosowania wylosowanego narzędzia. Oj, nasi chłopcy chyba wolą komputer od majsterkowania, bo to zadanie sprawiło im nie lada kłopot. Natomiast z czwartą konkurencją panowie poradzili sobie w mig. Bezbłędnie odczytali i podpisali loga kilku marek samochodów. W ostatnim zadaniu nasi koledzy wiązali krawaty. Wykazali się przy tym dużą pomysłowością i fantazją. Jury po podsumowaniu punktacji zdobytej przez zawodników dyplom  Super Chłopaka wręczyło Łukaszowi Siemienieckiemu z kl. V a. Poza tym wszyscy, którzy zostali wybrani w klasach Najsympatyczniejszymi Chłopcami otrzymali dyplomy i słodkie czekolady.

Potyczki i zmagania uświetnił występ zespołu Diablo (Jakub Kick, Łukasz Rezmer, Damian Szwarc) z piosenką „Chłopaki nie płaczą” oraz Danuta Rinn (Jakub Kick) z utworem „Gdzie Ci mężczyźni”

 

               Kontynuacją obchodów Dnia Chłopaka była dyskoteka dla uczniów klas IV – VI, która odbyła się w poniedziałek. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się przy swojej ulubionej muzyce, o którą zadbał Maciej Kosicki z kl. VI A i Adrian Wiśniewski z kl. VI B

 

Za wspólną zabawę dziękują członkowie i opiekunowie
Samorządu Uczniowskiego
J

tekst: B.Szymczak

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl