Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Piątek 23 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Apolinarego, Filipa, Róży

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

 

OBCHODY ŚWIATOWEGO

 DNIA TURYSTYKI

 

Hej, zakurzone drogi

Hej, zakurzony szlak

Nie płacz, że cię bolą nogi

Kiedy z nami

Idziesz w świat

 

       We wtorek 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki. Mimo niesprzyjającej pogody nikt z nas nie zrezygnował z pobytu w terenie.

            Czwartoklasiści szukali turystycznych wrażeń, spacerując ulicami miasta. Deszczowa aura nie przeszkodziła im w obserwowaniu przyrody i krajobrazu "kozich łączek". Na trasie ich wędrówki znalazły się także chełmżyńskie cmentarze. Mieli okazję popatrzeć na zabytkowe kaplice grobowe i odwiedzić mogiły swoich zmarłych. Świętowanie  Dnia Turystyki zakończyli w szkole, gdzie zajadali się przygotowanymi w domu kanapkami i rozwiązywali zadania związane z wcześniejszą wędrówką. Swoje krajoznawcze spostrzeżenia przelali na papier, wykonując prace plastyczne, na których w ciekawy sposób pokazali Chełmżę.

 

              Starsi uczniowie świętowali poza miastem. W Zalesiu nad Jeziorem Chelmżyńskim przygotowano ognisko. W deszczową pogodę kiełbaski przy nim upieczone smakowały wyśmienicie. Młodzi turyści popisywali się swoją sprawnością  w różnorodnych konkurencjach sportowych, a wiedzą w konkursie krajoznawczo - przyrodniczym. Dla zwycięzców były kolorowe nagrody. Prawdziwą atrakcją wycieczki stał się plac zabaw usytuowany obok plaży. Nawet najbardziej wyrośnięci pchali się na maleńkie huśtawki i zjeżdżalnie. Prócz tego mogli również pograć w piłkę, pospacerować, zagrać w karty, a nawet powędkować.

            Plany naszego powrotu do Chełmży musiały ulec zmianie. Ze względu na deszcz przyjechaliśmy autokarem, tracąc okazję ciekawego wędrowania z Zalesia przez Pluskowęsy. Nikt z nas jednak tego nie żałował, wiedząc, że w najbliższym czasie najbardziej wytrwali znowu ruszą na kolejną wyprawę. Bo w "trójce" TURYSTYKĘ świętuje się przez cały rok szkolny.

        

Za pomoc w zorganizowaniu obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz sponsorowanie nagród dziękujemy serdecznie Panu Wiktorowi Molowi, kierownikowi Ośrodka Sportu i Turystyki oraz jego pracownikom.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: L. Chmielewski, M. Stefaniak

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1696 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.