Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Sobota 18 Listopada 2017

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Karoliny, Romana, Ottona

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • Samorządowy Informator SMS

Treść strony

 

XVIII Mistrzostwa Torunia
w Marszach na Orientację

 

            Wakacje bezpowrotnie minęły. W szkole nadszedł czas wytężonej pracy. Szkolny Klub Krajoznawczo - Turystyczny rozpoczyna właśnie kolejny sezon wycieczkowy. Lubiących spędzać czas wolny od nauki na wędrówkach i zwiedzaniu okolic zapraszamy na nasze imprezy.

          W sobotę 18 września uczestniczyliśmy w marszach na orientację, przygotowanych przez Klub Imprez na Orientację "SKARMAT". Uczniowie startowali w trzech kategoriach: TP (dla początkujących), TD (dziecięca) i TM (gimnazjalna). Trasy wyznaczono w lasach toruńskiej dzielnicy Rudak. Naszej leśnej wędrówce towarzyszyła całkiem przyjemna aura. Poszukiwanie punktów kontrolnych urozmaicaliśmy polowaniem na komary, które niemiłosiernie kłuły. Las dostarczał nam wielu wrażeń, obdarował mnóstwem grzybów (jadalnych i niejadalnych!). Niektórzy z nas ochoczo zbierali równiez liście, żołędzie, mchy z myślą o wykonaniu jesiennej kompozycji.

                Drużynom udało się przejść wszystkie trasy. Na mecie poczęstowano nas słodkościami. Najmłodsi uczestnicy oczekiwali na ogłoszenie wyników, bawiąc się beztrosko na placu zabaw.

                 Cała kategoria TP otrzymała pamiątkowy dyplom za udział oraz nagrody książkowe. W kategorii TD miejsce trzecie obstawiła VI b - Bartosz Dębowski, Krystian Makowski i Kacper Meck. Gratulujemy!

                Nasza fotoreporterka, biegając po lesie, uchwyciła obiektywem ciekawą roślinę i dziwacznego grzyba. Może komuś uda się je rozpoznać (patrz na zdjęcia). Dla pierwszej osoby, która poda nazwy tych osobliwości przygotowaliśmy nagrodę. Powodzenia!

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Epuap2
  • Profil zaufany

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1421 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.