Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

Sprzątanie Świata 2010

 

            Akcja „Sprzątanie Świata” ma miejsce w Polsce po raz 17. W tym roku odbywa się pod hasłem „Chrońmy bioróżnorodność – Segregujmy odpady”.

Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady.

            Segregacja odpadów oraz ich recykling pozwala na zachowanie nieodnawialnych zasobów Ziemi. Dzięki powtórnemu wykorzystaniu makulatury oszczędzamy drzewa. Chroniąc las przed wycinką, ratujemy cały ekosystem. A las to świetny pochłaniacz dwutlenku węgla, stabilizator lokalnego klimatu, wielkie bogactwo form życia, również źródło wielu surowców - ale i wspaniałe miejsce, w którym dobrze się czujemy. Poddając recyklingowi plastik, możemy zmniejszyć zużycie ropy naftowej, dzięki czemu będziemy emitować mniej dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Nie narażajmy się na negatywne konsekwencje globalnego ocieplenia.

 

            Pamiętajmy, że najprostszym sposobem ochrony przyrody są nasze codzienne, świadome decyzje. Segregujmy odpady. Oszczędzajmy wodę. Nie marnujmy energii. Wybierajmy transport publiczny lub rower. Na zakupy wybierajmy się z własną torbą. Pamiętajmy, żeby nie śmiecić. Nie tolerujmy śmiecenia. W ten sposób chronimy przyrodę i siebie.

              W piątek 17 września wyruszyliśmy w teren, aby uporządkować nasze sąsiedztwo. Sprzątaliśmy wokół szkoły, na terenach przy ulicy Polnej i  Dworcowej, wokół ogrodów działkowych oraz na boisku „Metalowiec”.

 

tekst: Katarzyna Szwarc-Kręciszewska

foto: J. Dąbrowska

opracował:admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl