Menu

Nawigacja

Treść

Archiwum - Rok szkolny 2010/2011

Wrzesień 2010 Wycieczka do Komisariatu Policji

16 września dzieci 5 i 6-letnie udały się na wycieczkę do Komisariatu Policji. W czasie spotkania pan policjant oprowadził dzieci po Komisariacie opowiadając o swojej pracy. Przypomniał też przedszkolakom zasady ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania, dzieci podziękowały i wręczyły pamiątkową laurkę.

Wrzesień 2010 Wycieczka do lasu.

23 września dzieci z naszego przedszkola pojechały na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Był to wyjazd do lasu w Łysomicach. Celem naszej wizyty, było sprawdzenie, czy pani Jesień już do nas zawitała. Po przyjeździe na leśną polanę, każda grupa wraz ze swoimi paniami poszła na spacer po lesie. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Jak co roku mieliśmy również spotkanie z panem leśniczym. Przedszkolaki wykazały się znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt i hałasować. Po powrocie ze spaceru dzieci zjadły słodki posiłek.

Październik 2010 - Piknik Jesienny

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, w dniu  7 października na podwórku przedszkolnym zorganizowaliśmy  "Piknik Jesienny" . To były wyjątkowy dzień zwłaszcza dla nowych dzieci, ponieważ na tym spotkaniu zostali pasowani na przedszkolaka. Najważniejszą częścią uroczystości było mianowanie dzieci, którego dokonała p. dyrektor za pomocą dużego, papierowego lizaka. Następnie rozpoczęły się jesienne zabawy z rodzicami. Był jesienny pociąg dookoła ogniska, konkursy, tańce i wspólne grillowanie.

galeria - część 1

galeria - część 2

Październik 2010 - Spotkanie z teatrem.

Tradycją stały się już nasze spotkania w Teatrze Zaczarowany Świat
w Toruniu. 20 października dzieci pojechały na przedstawienie pt. "Galeria niezykłych zwierząt".

Październik 2010 - Wyjście do Szkoły Muzycznej

W tym roku szkolnym również współpracujemy ze Szkołą Muzyczną
i dlatego 25 października dzieci 5 i 6 letnie zostały zaproszone na koncert muzyczny w wykonaniu wychowanków tej placówki.

Październik 2010 - Konkurs

Dnia 28 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs pod hasłem :"Stop narkotykom". Dzieci z grupy 6 latków Przedszkoli Miejskich nr 1 i 2 wzięły udział w pogadance na temat narkotyków , uzaleznień , zdrowego stylu życia. Następnie wykonały plakaty na tematy: "Palenie szkodzi-rzuć palenie" , "Co szkodzi -co sprzyja zdrowiu " , "Chcemy być zdrowi".Wszystkie uczestniczące grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Spotkanie i konkurs przygotowała Dorota Kurkowska.

Listopad 2010 - Dzień Misia.

Dnia 25 listopada w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Misia. Dzieci przyniosły z domu swoje ulubione maskotki misia, z którymi wesoło się bawiły. Poznały historię pluszowego misia, a na zakończenie wspólnych zabaw smakowały przysmak wszystkich misiów - miodek.

Listopad 2010 - "Mleczna droga"

W przedszkolu odbyły się zajęcia gospodarcze z celami ekologicznymi. Dzieci miały kontakt z kozą i poznały jak powstaje zdrowa żywność.

Grudzień 2010 - "Święta w przedszkolu"

Uroczystości Świąteczne rozpoczęły się 20 grudnia od przedstawienia pt."Dziewczynka z zapałkami" z udziałem Teatru Zaczarowany Świat
z Torunia

W tym dniu, dzieci czekała niespodzianka. Odwiedził je Gwiazdor
i obdarował przepięknymi prezentami.

Następnie dzieci w poszczególnych grupach przedstawiły Jasełkę, na którą zaprosili swoich najbliższych. Przy świątecznym stole i śpiewie kolęd, dzieci złożyły życzenia: Zdrowych i spokojnych Świat oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Grudzień 2010 - Świąteczne spotkanie w Liceum.

W grudniu zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie jasełkowe przygotwane przez młodzież licealną.

Styczeń 2011 - „Babciu, Dziadku dziękujemy całym sercem”.

21 stycznia 2011r. w naszym przedszkolu gościliśmy Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Były wspólne tańce i konkursy, a na zakończenie spotkania zacni goście otrzymali życzenia i upominki o swoich pociech. Atmosfera była wyjątkowa a przedszkolne wypieki wszystkim smakowały.

Styczeń 2011 - „Niech żyje bal”.

To był bal nad bale. 28 stycznia odbyła się w przedszkolna zabawa karnawałowa. Przepiękne stroje dzieci, wesoła muzyka i różnorodne konkursy. Punktem kulminacyjnym balu był wybór Króla i Królowej. Było wiele radości i uśmiechu. Dzieci bawiły się wspaniale.

Luty 2011 - Ciasteczka od Maluszków

Grupa Maluszków przygotowała dla starszych kolegów przepyszne ciasteczka z brzoskwiniami.
Wszystkim bardzo smakowało - dziękujemy.

 

Marzec 2011 - Koncert muzyczny absolwentów przedszkola.

Dnia 18 marca nasze przedszkole odwiedzili byli absolwenci, którzy aktualnie przeżywają swoją przygodę z muzyką w Szkole Muzycznej w Chełmży. Zaprezentowali młodszym kolegom utwory muzyczne grane na trąbce, pianinie i organach. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała młodym artystom i wręczyła wiosenne kwiaty.

Marzec 2011 - Pierwszy Dzień Wiosny.

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. To był wesoły i zielony dzień. Zielony dlatego, że ubrani byliśmy na zielono. Wesoły, bo nasze panie przygotowały dla nas przedstawienie teatralne do bajki " Czerwony Kapturek ". Po występie zawitała do nas Marzanna - Zimowa Panna, którą jak obyczaj każe spaliliśmy i powitaliśmy wiosnę.

Marzec 2011 - Wiosna w kurniku.

W związku z nadchodzącą wiosną i zbliżającymi się Świętami, dzieci miały możliwość bezpośredniego spotkania ze zwierzętami z gospodarstwa agroturystycznego, które już po raz drugi gościło w naszy przedszkolu. Dzieci były bardzo zainteresowane opowiadaniami gospodarza i gospodyni o hodowli zwierząt. Wzbogaciły swoje wiadomości i słownictwo o środowisku wiejskim.

Kwiecień 2011 - Spotkanie z panią higienistką.

W miesiącu kwietniu tematem wiodącym było "Dbamy o nasze zdrowie" i dlatego zaprosiliśmy na spotkanie panią higienistkę. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, przestrzegania higieny i rozwijania sprawności fizycznej. Zostały obdarowane upominkami i kolorowankami o tematyce zdrowotnej.

Kwiecień 2011 - Spotkanie ze Sztuką.

W kwietniu dzieci 5 i 6 - letnie pojechały na warsztaty plastyczne do toruńskiej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka na Rynku Nowomiejskim. Dzieci miały kontakt z różnorodnymi technikami plastycznymi. Mali artyści wykonali ciekawe prace, które zaprezentowali swoim rodzicom organizując wystawę w przedszkolu.

Maj 2011 - Święto Książki.

Biblioteka Dziecięca w Chełmży zorganizowała obchody Dnia Książki, które rozpoczęły się barwnym, bajkowym pochodem dzieci ulicami miasta. Następnie poszliśmy do CHOK-u, gdzie przedstawiciele miasta w ramach "Cała Polska czyta dzieciom" czytali dzieciom bajki.

Maj 2011 - Dzień Matki.

"Dzisiaj pragnę podziękować Tobie Mamo, za Twą miłość, którą obdarzyłaś mnie...".
Dnia 26 maja zaprosiliśmy do przedszkola kochane mamy. Dzieci zaprezentowały program artystyczny i obdarowały wykonanymi przez siebie upominkami: kwiatami wiosennymi i naszyjnikami. Po czym nastąpiła wspólna zabawa z mamami i słodki poczęstunek.

Maj 2011 - Niespodzianka dla Maluszków.

Dnia 30 maja w sali maluszków czekała na dzieci niespodzianka. To odnowiona sala i kolorowe postaci bajkowe namalowane na ścianach. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Wojtkowi Cabaj oraz harcerzom z Hufca w Chełmży, którzy przyczynili się do upiększenia naszego przedszkola.

Czerwiec 2011 - Dzień Dziecka.

Jak co roku w naszym przedszkolu święto dzieci obchodzimy bardzo hucznie. W pierwszym dniu na podwórku zagościło wesołe miasteczko, zaś w drugim dniu odbyły się zawody sportowe.

Czerwiec 2011 - Wycieczka do Ciechocinka.

W czerwcu grupy 5 i 6-latków wybrały się na wycieczkę autokarową do Ciechocinka. Piękna pogoda pozwoliła na zwiedzanie atrakcji  turystycznych tego miasta.

Czerwiec 2011 - „Zareklamuj swoje miasto” – wystawa.

Wszystkie grupy wiekowe udały się  do Galerii pod Ratuszem na wystawę prac swoich kolegów z innych miejscowości  w Polsce pt. „Zareklamuj swoje miasto”.

Czerwiec 2011 - Pożegnanie Starszaków.

„Rok szkolny minął jak z bicza trzask”. 22.06 odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków. W krótkim programie artystycznym najmłodsi absolwenci przedszkola podziękowali wszystkim pracownikom za opiekę oraz za mile spędzone lata dzieciństwa. Mali uczniowie na pamiątkę otrzymali dyplomy i upominki.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl