Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

       Niedawno minęła 219 rocznica wyzwolenia  Konstytucji 3 Maja.

W tym roku postanowiliśmy uczcić to święto w nieco odmienny sposób – prezentując swoja wiedzę na temat kraju.

         12 maja w auli naszej szkoły spotkali się uczniowie klas piątych i szóstych, by wziąć udział w „ Turnieju wiedzy o Polsce ”. Nie było łatwo ! Prowadzące turniej (p. J. Wierzbicka , p. R. Szatkowska i p. E. Habant ) wzięły pod lupę naszą wiedzę z geografii, biologii, historii i języka polskiego . Większość pytań kierowana była do trzyosobowych zespołów reprezentujące swoje klasy. Trzeba przyznać – byli dzielni i wykazali się naprawdę solidnymi wiadomościami . Jednak w puli pytań znalazły się i takie, na które mieli odpowiadać wszyscy uczniowie. I tu już bywało różnie ! W powietrzu wirowały białe i niebieskie kartki ,niektórzy wymachiwali rękoma , nie mogąc się zdecydować na udzielenie odpowiedzi „tak” (niebieska kartka) lub „nie” (biała).

         A ułożenie z puzzli konturowej mapy Polski ? to dopiero było wyzwanie. Rywalizacja była zacięta  do ostatniej konkurenci. Jednak po zliczeniu wszystkich punktów jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zajęła klasa V a , II miejsce IV a ,III miejsce V b.

        I chociaż turniej miał charakter bardziej zabawny niż sprawdzenia wiadomości, to pokazał, że wiedzę na temat własnej Ojczyzny powinien posiadać KAŻDY.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl