Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

                                        

                                Drodzy Rodzice

 

 

Codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści.

 

Wszyscy rodzice pragną, by ich dzieci dobrze się rozwijały i dobrze sobie radziły w szkole i w życiu. Ci sami rodzice często nie znajdują czasu, by poczytać swemu dziecku albo z nim porozmawiać. Wychowawca lub nauczyciel może być dla takich dzieci prawdziwą deską ratunku.

 

Warto więc, by codzienne głośne czytanie stało się rutyną we wszystkich miejscach, gdzie przebywają dzieci – w żłobkach, przedszkolach, szkołach, świetlicach. 10-20 minut dziennie może zdziałać cuda. Dla niektórych dzieci będzie to jedyna okazja do kontaktu z książką.

 

 

Cała Polska czyta dzieciom

 

 

Biblioteka szkolna prowadzona przez Zdzisławę Konieczek aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej kampanii popularyzowania głośnego czytania książek dzieciom, zainicjowanej przez Fundację ABCXXI wieku - Program Zdrowia Emocjonalnego.

 

 

Celem akcji jest:

 • popularyzacja literatury dziecięcej,

 • zainteresowanie dzieci zbiorami biblioteki,

 • promocja książki i czytelnictwa,

 • upowszechnianie szeroko pojętej kultury języka,

 • wzbogacanie i rozwijanie języka i wyobraźni dziecka.


Pani bibliotekarka w każdą w środę organizuje głośne czytanie. Spotkania przeznaczone są dla uczniów najmłodszych. Dzieci poznają zaczarowany świat bajek, nowych bohaterów.

 

 

 

NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM – UCZYMY SIĘ

TEGO W DZIECIŃSTWIE

 

Właśnie głośne czytanie dziecku, chociaż przez 20 minut dziennie, to sposób na wyrobienie na całe życie nawyku czytania.

W związku ze znaną zapewne Państwu kampanią „Cała Polska czyta dzieciom’’ biblioteka szkolna postanowiła włączyć dzieci z klas I-III do zajęć promujących kulturę czytelniczą i zamiłowanie do czytania poprzez cotygodniowe spotkania „Z baśnią i bajeczką”.

Na zajęciach dzieci poznają baśnie i legendy naszego kraju. Zachęcam Państwa aby w domu porozmawiać ze swymi pociechami o wrażeniach ze spotkania z książką. 


 

Cel główny spotkań:

 

 • Wypracowanie nawyku głośnego czytania w gronie rodziny i przyjaciół.

   

Cele pomocnicze spotkań:

 

 • Uwrażliwienie dzieci na piękno słowa pisanego.
 • Rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz zamiłowań czytelniczych dzieci.
 • Utrwalenie potrzeby stałego kontaktu z książką.
 • Właściwe korzystanie z książek (mycie rąk, nie zaginanie kartek, właściwe miejsce do oglądania czy czytania, odkładanie na wyznaczone miejsce).
 • Rozumienie konieczności szanowania książek.
 • Docenianie znaczenia książki w życiu człowieka, jej rola poznawcza. 

 

 

                                           Zapraszam!

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl