Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Sobota 20 Października 2018

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Ireny, Kleopatry, Wendelina

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • ratusz.pl
  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

W tym roku szkolnym postanowiliśmy spędzić zimowe ferie w stolicach naszego województwa.

W poniedziałek 18 stycznia wyruszyliśmy do Bydgoszczy. W Centrum Zabaw Rodzinnych rzuciliśmy się w wir atrakcji, proponowanych przez animatorów. Na początek krótkie omówienie zasad bezpiecznych gier i zabaw, a potem wielka rozrywka. Sprawność fizyczną sprawdzaliśmy w tunelach i klatkach wypełnionych plastikowymi piłeczkami. Jeździliśmy – zgodnie z przepisami – superbrykami, wspinaliśmy się na ścianki, zjeżdżaliśmy na megazjeżdżalniach. Były też celne strzały z armatek, skoki na trampolinach i salon z grami zręcznościowymi. Na zmęczonych czekał pokój z bezprzewodowym internetem oraz kawiarnia i restauracja z ulubionymi napojami i szybkimi daniami. Z Centrum Zabaw wyjeżdżaliśmy usatysfakcjonowani, z twarzami ozdobionym  kolorowymi malowidłami.

W Muzeum Farmacji zrobiło się całkiem poważnie. Pani przewodnik oprowadzała nas po niewielkich pomieszczeniach dawnej apteki. Opowiadała o dawnych sposobach leczenia różnych chorób, pozwalała dotykać lekarskich instrumentów oraz urządzeń potrzebnych aptekarzowi do przygotowania medykamentów. Z niedowierzaniem słuchaliśmy, jakich specyfików używano do wyrobu leków. Krzywiliśmy się wąchając różne zioła, oglądając pajęczyny i suszone odchody.

Atrakcje w Bydgoszczy były tak absorbujące, że nie zauważyliśmy kiedy skończył się czas pobytu w mieście i trzeba było, niestety, wracać do domu.

We wtorek przyszedł czas na położony bliżej Chełmży Toruń. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy nietypowo. Otrzymaliśmy XVII – wieczny plan Starego Miasta i wyruszyliśmy na spacer, szukając w terenie punktów zaznaczonych na planie. Wędrując na orientację poznawaliśmy wybrane zabytki, przyglądaliśmy się elementom architektonicznym i pomnikom. Pod Krzywą Wieżą obowiązkowo sprawdzaliśmy naszą niewinność. Niestety wszyscy po kolei odpadali od ściany. Na wycieczkę pojechali sami grzesznicy. Opiekunki nie były wyjątkiem.

Ciepły posiłek w Mc Donald,s rozgrzał nasze zmarznięte nosy, uszy i palce. Dalszą rozgrzewkę kontynuowaliśmy już w Cinema City. Doskonale bawiliśmy się, oglądając „Mikołajka”. Jak dobrze było śmiać się ze szkolnych przygód filmowych przyjaciół, wiedząc, że nasze szkolne przygody zaczną się dopiero za dwa tygodnie.

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1566 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.