Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Wtorek 20 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Bernarda, Samuela, Bernardy

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

W sobotę 5 grudnia nasz turystyczny Klub wybrał się na kolejną wycieczkę. Tym razem w gęstej mgle, wczesnym rankiem wyruszyliśmy na Szlak Piastowski.

W Kruszwicy zrobiliśmy krótki postój, aby zjeść drugie śniadanie i posłuchać legendy o Popielu zjedzonym przez myszy. Obejrzeliśmy legendarną Mysią Wieżę ze wszystkich stron, policzyliśmy prowadzące do niej schody, zeszliśmy nad jezioro Gopło i pojechaliśmy dalej.

Gniezno powitało nas słońcem i ciepłem. Z werwą wdrapaliśmy się na Wzgórze Lecha, aby zwiedzić słynną archikatedrę. We wnętrzu świątyni z zaciekawieniem oglądaliśmy wystrój kaplic i relikwiarz kryjący szczątki św. Wojciecha. Przed pomnikiem naszego pierwszego, historycznego króla Bolesława Chrobrego zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zwiedzanie Wytwórni Ozdób Choinkowych dostarczyło nam wielu emocji. Z niedowierzaniem patrzyliśmy, jak z dmuchanego szkła powstają kulki; zatykaliśmy nosy w lakierni i podziwialiśmy talenty pań zdobiących setki bombek. W fabrycznym sklepiku odebraliśmy zamówione szklane kule z imionami. Nie mogąc oprzeć się tym pięknym, kolorowym ozdobom dokonaliśmy kolejnych zakupów. Wśród tych wszystkich ciacidełek poczuliśmy zapach zbliżających się świąt.

Magia bombek z wypisanymi imionami jest tak duża, że już za tydzień wybieramy się na taką samą wycieczkę z finałem w Wytwórni.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1955 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.