Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

      W sobotę 28 listopada uczestniczyliśmy w XXXII Nocnych Marszach na Orientację organizowanych przez Klub Imprez na Orientację „SKARMAT”. Trasy marszów ustawiono w lasach otaczających toruńskie lotnisko.
        Niestety, nie były to udane dla nas zawody. Znaczna część naszych turystów rozchorowała się i w ogóle na imprezę nie pojechała. Ci, którzy do Torunia dotarli startowali w kategoriach TP i TD. Niezależnie od kategorii, wszyscy nie radzili sobie z ciemnościami i błądzili. Nawet na trasie dla początkujących były problemy. Pani instruktor nie mogła odnaleźć punktów kontrolnych, a my jak owieczki w stadzie podążaliśmy za nią i usiłowaliśmy się dobrze bawić.

Najbardziej cieszyły nas latarki, które zamiast oświetlać nam drogę, najskuteczniej oślepiały oczy. Niezły ubaw mieliśmy również z naszych upadków (na szczęście niezbyt groźnych), którym sprzyjał teren pełen kolein, dołków i wertepów. W zmaganiach z mapą i nieznanym obszarem nie pomogła nawet niezawodna przewodniczka – Gwiazda Polarna – świecąca na ciemnym, bezchmurnym niebie.


Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl