Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

        Wakacje minęły, wróciliśmy do szkoły. Dla wszystkich uczniów i nauczycieli rozpoczął się kolejny czas wytężonej pracy.

            W wolnych chwilach można jednak robić to, co lubi się najbardziej. W naszej szkole, jak co roku, wznowił swą działalność Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny.

Sezon turystyczny rozpoczęliśmy od wyjazdu do Biskupina. Tradycją stał się już nasz udział w corocznych Festiwalach Archeologicznych, organizowanych na terenie prehistorycznej osady

25 września mieliśmy okazję poznać dawną kulturę węgierską. Wędrując po archeologicznym rezerwacie, odwiedzaliśmy kolejne chaty, w których prezentowano dawne zawody: garncarzy, mincerzy, tkaczy, złotników, smolarzy, farbiarzy, itp. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy bitwę  Madziarów z rycerstwem europejskim, pokazy tańców szkockich i muzealne wystawy. Co odważniejsi przymierzyli ciężkie zbroje i upiększyli swoje ciałka prehistorycznymi lub współczesnymi tatuażami. Dziewczęta ochoczo poddały się wykonaniu kolorowego makijażu. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek  i posiłek, który był „obrzydliwie” tradycyjny ( zapiekanki, frytki, hamburgery – do wyboru, do koloru). Niestety, węgierskiego gulaszu nigdzie nie „zwęszyliśmy”. Ale humory i tak nam dopisywały. Oby nie zabrakło ich nam na kolejnych wycieczkach, na które już teraz wszystkich młodych turystów ZAPRASZAMY.


Zdjęcia: H. Nitzler

Tekst: I. Wierzbicka

oprac: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl