Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

     

Strony dla dzieci w wieku szkolnym

 

Lista przyjaznych stron. Poniżej adresy stron, odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym, choć na wielu z nich maluchy także znajdą ciekawe rzeczy.

  

Zyraffa.pl

Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.

http://www.zyraffa.pl/

Dolinka

Serwis edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci. Wirtualne zabawy i ciekawe informacje poszerzające wiedzę o świecie. Serwis dla dzieci w wieku szkolnym.

http://dolinka.szkola.net/

Junior

Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.

http://junior.reporter.pl/

Gumisie.info

Polska strona o Gumisiach, któa zadowoli każdego miłośnika tych stworzonek. Dowiesz się więcej o twórcach gumisiów, postaciach, ciekawostkach związanych z filmem. Można nawet ściągnąć odcinki Gumisiów.

http://www.gumisie.info/

Nostalgia

Serwis poświęcony starym bajkom, dobranockom i programom przyjaznym dla dzieci jak: Plastusiowy pamiętnik, Reksio, Miś Coralgol, Sindbad, Kot Filemon i wiele innych.

http://www.nostalgia.pl/

Cartoon Network - Polska

Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy między innym takich bohaterów z kreskówek jak: Batman, Dee Dee, The Flintstones, Yogi Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę fantastycznych postaci! Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.

http://www.cartoonnetwork.pl/home/index.jsp

6ka.pl

kurs języka niemieckiego dla dzieci. Kurs jest płatny, jednak można zapisać się na kilka darmowych piewszych lekcji. Naucz się niemieckiego na szóstkę.

http://www.6ka.pl/

Origami.art.pl

Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru - Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.

http://www.origami.art.pl/

Discovery Kids

Strona z różnymi rozrywkami dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Dzieci mogą pograć w gry rozwijające umysł, układać puzzle, oglądnąć filmy.

http://kids.discovery.com/

Oficjalna strona wytwórni Disneya

Całe mnóstwo zajmujących materiałów dla dzieci i młodzieży. Gry, postacie z filmów Disneya, nowości kinowe, przewodnik po miasteczku Disney World, sklepik, radio on-line. Strona w języku angielskim.

http://home.disney.go.com/guestservices/international

Disney online

Polska strona opisująca produkcje kinowe  Disneya i postacie z filmów. Ze strony można ściągnąć tapety, puzzle, ogladnąć fragmenty filmów.

http://starzaki.eu.org/%7Edisney/

Jetix

Gry i konkursy dla dzieci, tapety na pulpit, klub Jetix, informacje o bohaterach popularnych kreskówek, program tv.

http://www.jetix.pl/

D*man

Edukacyjna historia dla dzieci opowiadająca przygody Dmana. Zawiera podręcznik higieny dla dzieci oraz interaktywny podręcznik dla dorosłych - pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i rodziców.

http://www.dman.pl/

Marsjanki

Portal dla dzieci pełen marsjańskich ciekawostek i konkursów. Artykuły i porady na temat zdrowia i sportu, newsy na temat filmów, książek i płyt dla dzieci. Na sronie także KosmocCzat, KosmoMail, gry flash on-line, oraz odpowiedzi na listy.

http://www.marsjanki.pl/

Disney Zone

Strona o myszce Miki, kaczorze Donaldzie i inych postaciach z bajek Disneya. Ciekawostki, opisy i streszczenia kreskówek, informacje o muzyce z filmów, twórcach, encyklopedia, giełda komiksów oraz dział download z grami, tapetami i innymi plikami.

http://www.disneyzone.host.sk/

Muzeum Dobranocek PRL-u

Muzeum Dobranocek jest to wirtualna prezentacja unikalnej kolekcji zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych,płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. Swoje sale mają Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik i wiele innych.

http://www.muzeumdobranocek.pl/

Kurnik - gry online

Gry online z jajami :)  Zagraj z innymi osobami, bez ściągania! Rozwijające umysł gry planszowe, karciane i inne (m.in. szachy, brydż, literaki, domino, kości, tysiąc). Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów z grami online.

http://www.kurnik.pl/

Super Baloo Polska

Pierwsza polska witryna poświęcona tylko i wyłącznie serialowi Walta Disney`a - Super Baloo (TaleSpin)  Ciekawostki o serialu, spis i streszczenia odcinków, galeria, sylwetki twórców, dział download i inne atrakcje.

http://www.superbaloo.host.sk/

Moja Polska

Polska ma bogatą historię i kulturę, piekną przyrodę i zabytki. Często jednak tego nie dostrzegamy. Serwis Moja Polska zachęca dzieci i młodzież do pogłębienia wiedzy o naszym kraju. Znajduje się tutaj min. mapa Polski z naniesionymi ciekawostkami na temat różnych interesujących miejsc.

http://www.mojapolska.az.pl/

Baw się z nami

Miniserwis, w którym dostępnych jest wiele atrakcji skierowanych do dzieci - interaktywne gry i aplikacje (plan zajęć), tapety a także wygaszacze. Całość w formie przyjaznej dla najmłodszych.

http://www.real.pl/baw_sie_z_nami.php

 

  
 


www.  opiekun . pl

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl