Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

  

Prezentuję strony, które 

powinny zainteresować rodziców.
 

Fundacja KidProtect

Strona Fundacji KidProtect  działającej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Znaleźć tam można informacje, artykuły, raporty na temat zagrożeń dzieci w Sieci i sposobów przeciwdziałania im.

http://www.kidprotect.pl/

 Dziecko w sieci

Wszystko na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie, zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Nauczyciele znajdą tutaj scenariusze zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

http://www.dzieckowsieci.pl/

Fundacja Dzieci Niczyje

Serwis Fundacji Dzieci Niczyje, zajmującą się szeroko rozumianą pomocą dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. Fundacja prowadzi szereg akcji mających na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

http://www.fdn.pl/

Maluchy.pl

Portal dla osób oczekujących potomstwa oraz rodziców dzieci w wieku 0-7 lat i osób oczekujących potomstwa. można w nim znaleźć m.in. artykuły i porady specjalistów na temat ciąży, porodu, zdrowia dzieci, przpisy na potrawy dla maluchów, wywiady ze znanymi osobami - rodzicami, pody prawne związane z ciążą i dziećmi. Rodzice mogą także porozmawiać ze sobą na czacie i forum internetowym.

http://www.maluchy.pl/

Smyki.pl

W serwisie smyki rodzice mogą zakładać swoje blogi i dzielić się radościami, smutkami i wspomnieniami na forum internetowym. Można założyć także stronę o swoim dziecku. Taka społeczność rodzicielska.

http://smyki.pl/

eDziecko w serwisie gazeta.pl

Serwis magazynu "Dziecko". Znajdziesz tam wiele porad i artykułów zarówno dla mam jak i ojców. Ciąża, poród, karmienie piersią, zdrowie noworodka, wychowanie dzieci, porady żywieniowe, pschotesty i więcej. Na forum możesz podyskutować z innymi rodzicami.

http://www.edziecko.pl/edziecko/0,0.html

ABC baby

Serwis dla rodziców poszukujących pomocy domowych i opiekunek do dzieci. Pomóc ma także w znalezieniu dobrej pracy jako opiekunka lub pomoc domowa. Oferuje wszechstronne rozwiązania dla rodziców i osób opiekujących się dziećmi, szczególnie dotyczące rozwoju ich pociech oraz produktów i usług dla dziecięcego odbiorcy. Ponadto porady ekspertów on-line i giełda rzeczy dla dzieci.

http://www.abcbaby.pl/?page=Structure&id=1

ABC Gospodyni

Poradnik dla kobiet, które zajmują się domem. Ilość informacji zawarta w serwisie robi wrażenie. mnóstwo praktycznych porad pocąwszy od usuwania wszelkich plam, przepisów kulinarnych, zabaw dla dzieci, technik wyrobów rękodzielniczych aż po przewodniki internetowe dla Pań. Naprawdę warto zajrzeć. Na stronie także forum internetowe.

http://www.abcgospodyni.pl/

Dziecko.pl

Serwis dziecko.pl powstał dla rodziców z myślą o ich dzieciach. Dostarcza informacji na temat przebiegu okresu ciąży jak i samego wychowania dziecka. Dostarcza  treści, które pomogą w rozwiązaniu problemów wychowawczych i rozwieje wszelkie wątpliwości z nimi związane.

http://dziecko.pl/

Tik-tak.pl

Serwis dla kobiet w ciąży i młodych mam. Porady na temat ciąży, porodu, rozwoju dziecka, zdrowia, wychowania, kolorowanki dla dzieci, gry i zabawy, przepisy kulinarne oraz forum. Na stronie dostępny kalkulator obliczający przewidywaną datę narodzin Twojego dziecka.

http://www.tik-tak.pl/

Bebemania

Serwis, a właściwie forum intenetowe dla rodziców, czat, galeria zdjeciowa. Na forum dyskutują rodzice z różnych krajów.

http://www.emigrantki.com/portal.php

eRodzina

Wszechstronny serwis dla rodziców dzieci w różnym wieku, od ciąży aż po wychowanie nastolatka, zdrowie i uroda, miłość i uczucie, antykoncepcja, życie małżeńskie. Przy serwisie działa oczywiście forum dyskusyjne.

http://www.erodzina.com/

Zdrowe Dzieciństwo

Ekspercki serwis o zdrowiu dzieci. Źródło wiedzy dla wszystkich rodziców na temat zdrowia i właściwej opieki nad dziećmi. Porady lekarzy. Forum dla rodziców, blogi, zabawy edukacyjne.

http://www.zdrowedziecinstwo.pl/

Inspirander

Portal dla rodziców i dzieci. Zawiera pomysły i zabawy, nspiracje dla dzieci, pomysły na zabawy z dzieckiem. Porusza ponadto takie tematy jak dieta, rozwój, urodziny dziecka, pomysły na święta, przepisy dla dzieci, wychowanie dziecka, przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

http://www.inspirander.pl/

BEREK!
Centrum Rozwoju Dziecka

Strona zawierająca zabawy i zajęcia dla dzieci, które wspierają wszechstronnie rozwój najmłodszych. Zabawy są zróżnicowane pod względem merytorycznym, pozwalają rozwijać różnorodne umiejętności dziecka w zależności od wieku i stopnia rozwoju - społecznego, fizycznego i psychicznego. Organizacja imprez, pomoce i zabawki edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli i więcej....

http://www.berek.pl/

Dla Dzieci

Portal dla dzieci, rodziców i wychowawców - ciekawe artykuły dla rodziców, gry i zabawy dla dzieci, zagadki umysłowe, kolorowanki, zajęcia plastyczne, konkursy wiedzy, scenariusze zajęć dla nauczycieli, origami, ciekawostki, humor szkolny, dobre książki, recenzje książek, życzenia na różne okazje, cytaty.

http://www.dla-dzieci.com.pl/

Z górki na Mazurki

Serwis turystyki rodzinnej. Oferty hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i innych ciekawych miejsc gdzie można spędzić miło czas. Lokale, w których zwraca się szczególną uwagę na dostosowanie do potrzeb dzieci i ich rodziców.

http://www.zgorkinamazurki.pl/

Forum dla rodziców fundacji Promyk Słońca

Forum dyskusyjne przeznaczone dla rodziców, działające przy serwisie Fundacji Promyk Słońca. Ciąża, poród, wychowanie dzieci młodszych i starszych, zabawy i gry dla dzieci, wolne dyskusje.

http://www.promykslonca.pl/forum/

Dziecko24.pl

Serwis głównie dla mam. Porusza tematy związane z ciążą, porodem, okresem po porodzie i pielęgnacją niemowlaka. Można również podyskutować na forum internetowym.

http://www.dziecko24.pl/

Dziecko w podróży

Portal poświęcony tematyce podróżowania z dziećmi. Dowiesz się jak podróżować z dzieckiem, poznasz ciekawe formy aktywnego wypoczynku z dziećmi, interesujące miejsca i atrakcje dla dzieci.

http://www.dzieckowpodrozy.pl/news.php

Wychowanie.pl

Portal edkacyjny dla nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, wychowawców, pedagogów, rodziców. Sporo informacji, prezentacji pomocnych publikacji oraz dyskusje na forum. Autorskie scenariusze i konspekty nauczycieli.

http://www.wychowanie.pl/

Dzieci.lunar.pl

Serwis dla mam poruszający temat ciąży, karmienia piersią i butlką, pielęgnacji intymnej po porodzie i pielęgnacji niemowlaka. Na forum i czacie można porozmawiać z innymi rodzicami.

http://dzieci.lunar.pl/

Dyżurnet.pl

Serwis, w którym możesz zgłaszać przestępstwa i podejrzenia o przestępstwa Internetowe. Serwis przekazuje informacje o przestępstwach odpowiednim służbom. Hotline powstał w ramach ogólnoeuropejskiego programu "Safer Internet Action Plan" Komisji Europejskiej, która wspiera organizację narodowych punktów kontaktowych ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie.

 http://www.dyzurnet.pl/

ADHD.org

Portal poświęcony zespołowi nadpobudliwości psycho-ruchowej ADHD. Co to jest ADHD, jak je rozpoznać, praca z dzieckiem nadpobudliwym, sposoby terapii, leki, zjazdy i spotkania oraz inne porady na temat ADHD.

http://adhd.org.pl/portal2/index.php

Miasto dzieci

Serwis zawiera informacje o imprezach dla dzieci oraz sporo propozycji kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Znajdziesz tu informacje o przyjaznych dzieciom wydarzeniach, wycieczkach, muzeach, placach zabaw, restauracjach i przeróżnych zajęciach.

http://www.miastodzieci.pl/

Rzecznik Praw Dziecka

Strona biura Rzecznika Praw Dziecka. Na stronie znajdziesz informacje jakimi sprawami zajmuje się Rzecznik, sprawozdania z jego działania, poznasz prawa dziecka i akty prawne z nimi związane. Zapoznasz się również z listą instytucji i programów międzynarodowych zajmujących się prawami dziecka.

http://www.brpd.gov.pl/

 Dlaczego

Serwis dla rodziców po stracie Dziecka oraz dla rodziców dzieci ciężko chorych, i niepełnosprawnych. Witryna należy do Organizacji Dlaczego, zarejestrowanej jako Koło przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.

http://www.dlaczego.org.pl/d/

SuperKid

Serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców. Zawiera artykuły na temat wychowania dziecka, recenzje książek dla rodziców. Dzieci znajdą tutaj bajki, kolorowanki, rymowanki, zabawy uczące języków obcych, matematyki, ortografii, poszerzające wiedzę o świecie.

http://www.superkid.pl/

Przedszkolak.pl

Portal nauczycieli i rodziców w wieku przedszkolnym. Zbiór wiedzy dla nauczycieli i rodziców na temat wychowania dziecka w wieku przedszkolnym. Charakterystyka wieku przedszkolnego. Dzieci w wieku przedszkolnym, inteligencja dziecka , dziecko i jego potrzeby. Na stronie takżę baza przedszkoli, forum dyskusyjne.

http://www.przedszkolak.pl/

Bliźniaki.net

Strona rodziców i dla rodziców bliźniąt - rady i porady. Jak przeżyć z bliźniakami, pamiętniki pisane przez rodziców, ciekawostki, czat, Internetowy Klub Bliźniaka, sklepik, baza przedszkoli.

http://www.blizniaki.net/

CafeBocian.pl

Portal internetowy poświęcony takim tematom jak ciąża, poród, karmienie oraz wychowanie dziecka. Zawiera przydatne porady, elektroniczne rejestry aptek, lekarzy, porodówek, przedszkoli, forum dyskusyjne młodych rodziców, sklepik ciążowy i wiele innych elementów wartych uwagi.

http://www.cafebocian.pl/

Zabawy Fundamentalne

Zabawy fundaMentalne" to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Adresowany jest do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Zabawy dla dzieci, pomoce dydaktyczne.

http://www.zabawyfundamentalne.pl/

Czas Dzieci

Portal CzasDzieci.pl to wiarygodne informacje jak i gdzie spędzić czas z dziećmi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku. Przedstawia wydarzenia rozrywkowe i edukacyjne. Ponadto: aktualne repertuary: kin, teatrów; opisy sztuk i filmów dla dzieci granych w Twoim mieście, oferty muzeów i centrów kultury.

http://czasdzieci.pl/

Mama i Tata

Portal Mama i Tata.net przeznaczony jest głównie dla młodych rodziców. Porady dotyczące ciąży, porodu, opieki oraz karmienia niemowlaków. Portal zawiera artykuły, galerię zdjęć oraz bloga.

http://mamaitata.net/

Dzieci i Rodzice

Praktyczne porady wychowawcze, rady psychologa. Rodzice pomagają rodzicom, rodzinne ABC. Wiadomości, kolorowanki, gry i zabawy dla dzieci rozwijające pamięć, spostrzegawczość, refleks, słownictwo. W serwisie znajduje się także forum dyskusyjne dla rodziców.

http://www.dzieciaki.net.pl/

Tendea

Internetowa platforma pomagająca rodzicom znaleźć Nianię do Dziecka odpowiadającą ich wymaganiom. Oprócz tego istnieje możliwość wyszukania korepetytora czy też opiekunki do osoby starszej.

http://www.tendea.pl/

Opracował: admin

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl