Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

       22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klas IV – VI uczcili ten dzień poza murami szkoły na wycieczkach. Część z nich powędrowała przez Park Miejski na Płatną. Tam urządzili sobie piknik z zabawami i konkursami. Było w czym wybierać. Konkurs na najciekawszy wiersz o Ziemi, na oryginalne, plastyczne przedstawienie krajobrazu brzegów naszego jeziora czy rozpoznawanie roślin i zwierząt żyjących w Polsce. Jeśli komuś było mało, mógł jeszcze uczestniczyć w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych.

klasy IV - VI

     Dwie duże grupy uczniów wyruszyły autokarem do Grodna i Zalesia. W Grodnie przywitał nas pan leśniczy, który zaprosił nas na spacer ścieżką przyrodniczo – historyczną. Opowiadał ciekawie o zróżnicowaniu środowisk leśnych i sposobach gospodarowania zasobami lasu. Pokazał nam pułapkę feromonową na szkodliwe owady i grodzisko nad Jeziorem Grodzieńskim z czasów kultury łużyckiej. Razem z nim uczyliśmy się rozpoznawać drzewa rosnące w naszych lasach. Miłym zakończeniem tej wyprawy było pieczenie kiełbasek przy ognisku na plaży w Zalesiu i gry na placu zabaw.

klasy I - III

    Mamy nadzieję, że czas spędzony na wycieczkach w tym szczególnym dniu przypomniał dzieciom, jak piękna jest nasza planeta i jak łatwo jej piękno zniszczyć. Udział w zajęciach terenowych i zabawach na świeżym powietrzu pokazał, jak nietrudno jest żyć w zgodzie z naturą – czyli ekologicznie.


Tekst: I. Wierzbicka

 Zdjęcia: M. Stefaniak, H. Nitzler, A. Kaznowska

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl