Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Ruty, Marii, Magdaleny

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • Triathlon 2019

Treść strony

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny nie wypada turystom siedzieć w domu - wyruszyliśmy więc na pieszy rajd do Zalesia. Rajd miał być rodzinny, ale wyciągnąć rodziców z domu w wolną sobotą to wyczyn graniczący z cudem. Na szczęście, dzieci jak zwykle nie zawiodły.
         Ponad 80 osób wędrowało trasą przez Małą Grzywnę  i Mirakowo. Co tu dużo mówić – droga długa, dziurawa i nudna. Przyroda wynagrodziła nam trudy wędrowania. Świeciło piękne słońce, woda w jeziorze cudnie połyskiwała, po polach biegały sarny i kuropatwy, a w ogrodach kwitła leszczyna. Dzieciakom dopisywały humory, choć nie zawsze było im do śmiechu. Jednemu potłukł się termos i herbata skutecznie zamoczyła plecak i kurtkę. Kolejny dźwigał z wielkim mozołem Marzannę zapakowaną w czarny worek, nie chciał jej nikomu pokazać, bo twierdził, że kukła może się rozsypać. Nie brakowało też jęczących i narzekających na bolące nogi i takich którym na trasie skończyły się zapasy żywności zabranej z domu.
        W Ośrodku Wypoczynkowym w Zalesiu zorganizowaliśmy wiosenne konkursy. Odbyła się prezentacja Marzann przygotowanych przez dzieci. Najbardziej oryginalną zrobiły Marta Wierzbowska, Kornelia Sztemborska i Julita Bąk. Sprawdzaliśmy także swoją fizyczną kondycję w konkurencjach sprawnościowych (zwycięzcami zostali: Łukasz Rezmer, Mateusz Pietrzyk, Aleksandra Pawkin, Kamila Durma) oraz znajomość miast i zabytków w konkursie krajoznawczym ( tu bezkonkurencyjne były Maria Zielaskowska i Nikola Filarska).

         Wielką atrakcją dla uczestników było ognisko, przy którym piekliśmy kiełbasy. Zajadaliśmy je ze smakiem razem z ogromnymi bułkami, usmarowani musztardą i ketchupem.

            Wędrowanie w dniu 21 marca zobowiązuje do wykonania niezwykle istotnego zadania. Należy szybko pozbyć się zimy. Z zadowoleniem patrzyliśmy jak nasze Marzanny znikały w ogniu. Płomienie strzelały do góry, coś syczało i skwierczało. Po kukłach została kupka popiołu. Wierzymy, że od jutra zrobi się ciepło i przyjemnie. 

             Naszą wędrówkę przygotowaliśmy wspólnie z Urzędem Miejskim i Ośrodkiem Sportu i Turystyki. Dzieci, które zwyciężyły w konkursach otrzymały nagrody i dyplomy.

Burmistrzowi Jerzemu Czerwińskiemu, paniom: Teresie Nowickiej i Małgorzacie Szczapińskiej oraz panom: Januszowi Kalinowskiemu, Wiktorowi Molowi i Jakubowi Urtnowskiemu  DZIĘKUJEMY


                                                                                          Tekst: I. Wierzbicka

                                                                                         Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 2740 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.