Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Grzegorza, Magdy, Urbana

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • ratusz.pl
  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

NA DEPTAKU W CIECHOCINKU

CZYLI WYPRAWA OSTATNIA

         Ostatni dzień (20 lutego) naszych turystycznych wojaży postanawiamy spędzić w uzdrowisku. Spacer po Ciechocinku rozpoczynamy od zwiedzenia drewnianej, kolorowej cerkwi zbudowanej w stylu zauralskim. We wnętrzu świątyni wita nas ksiądz. Ciekawie opowiada o kościele, cierpliwie odpowiada na wszystkie, nawet niezbyt mądre pytania. My jesteśmy oczarowani ikonostasem, bardzo podoba nam się również możliwość kupienia drobnych pamiątek. Niektóre dzieci przyznają, że to była pierwsza ich wizyta w prawosławnej cerkwi.
    Dalsza trasa spaceru wiedzie nas do Parku Zdrojowego i Tężniowego. Zatrzymujemy się przy Fontannie „Grzyb” ustawionej nad głębinowym źródłem solanki. W pijalni odpoczywamy przy kubeczkach pełnych zdrowej wody mineralnej. Może ta woda ma właściwości lecznicze, ale pyszna to ona nie jest. Pijąc ją, miny mamy niewyraźne.

W muszli koncertowej ustawionej w parku dajemy mały występ. Dla niektórych nie lada wyczynem jest wejście na wysoko umieszczoną scenę. Docieramy do tężni – drewnianych budowli, po których sączy się lecznicza solanka. Idziemy i wdychamy drobiny unoszących się w powietrzu minerałów. Czujemy, jak zdrowieją nasze gardła. Decydujemy się, aby wejść na szczyt tężni. Z wysokości 16 metrów przyglądamy się okolicy i wędrującym dookoła kuracjuszom. Niektórzy niezrażeni smakiem wody mineralnej, zanurzają palce w korytkach z solanką i jeszcze raz próbują. Obrzydlistwo! Woda w pijalni  w porównaniu z tą na tężni wydaje się nektarem.

        Po zdrowotnym spacerze nadszedł czas na posiłek i zakup pamiątek. Niektórzy wyjeżdżali z Ciechocinka zdrowsi i ... „lżejsi” o kilkadziesiąt złotych.

     Dzisiaj kończymy nasze turystyczne ferie. Mamy nadzieję, że wrażenia i radości związane z wycieczkami będą Wam jeszcze długo towarzyszyć. Swoje wycieczkowe przygody wspominać będą również Wasze opiekunki. Matematyczka z aparatem długo będzie liczyła  kolejne siniaki, które pojawiły się po słynnym ślizgu i upadku  w Fojutowie. Katechetka na pewno będzie chciała szybko zapomnieć o tym, jak wpadła w szpony hazardu w Krainie Św. Mikołaja. Autorka tekstu nareszcie odpocznie od ciągłego liczenia kasy i zamartwiania się, czy wystarczy jej na wszystkie atrakcje. 

   Warto wspomnieć także o panu Andrzeju Gajewskim, który cierpliwie towarzyszył naszym wyprawom, bezpiecznie woził swoim autokarem, docierał z nami w najbardziej niedostępne miejsca. Oglądając liczne zdjęcia z naszych wycieczek spróbujcie odnaleźć na nich charakterystyczny autokar (z tym nie będzie problemu) lub samego pana kierowcę (tu już będzie znacznie trudniej).

KOCHANE FERIE, KOCHANE FERIE,

NIE KOŃCZCIE SIĘ JESZCZE, TRWAJCIE CODZIENNIE!!!

Jak Wam się podoba ten wierszyk – życzenie?


Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1104 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.