Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

         Każdego roku w lutym, Klub Imprez na Orientację „SKARMAT” z Torunia organizuje Kopernikańskie Marsze na Orientację, z okazji kolejnych rocznic urodzin wielkiego astronoma. W sobotę, 7 lutego, odbyły się już XXXII Marsze, w których nie mogło nas zabraknąć.

Nasze drużyny startowały w kategoriach TP (dla początkujących) i TO (dla zaawansowanych). Punktów kontrolnych szukaliśmy w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Posługiwaliśmy się bardzo ładnymi, kolorowymi mapami wykonanymi w dużej skali i zawierającymi mnóstwo szczegółów. Docierając do poszczególnych punktów musieliśmy wykonywać różnorodne zadania – liczyliśmy schody i poręcze, ocenialiśmy długość mostu, rozpoznawaliśmy ławki, bramki, latarnie, odczytywaliśmy napisy i daty. Naszej przygodzie z mapą towarzyszyła prawdziwie wiosenna pogoda, dopisywały humory.

W prezencie od organizatorów otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki i darmowe egzemplarze sobotniego wydania dziennika „Nowości”. W tejże gazecie wydrukowanej 12 lutego będziemy szukać wyników imprezy. Ciekawe, jak nam poszło. Kilkaset lat temu Kopernik bezbłędnie orientował się w obiektach błyszczących tajemniczo na niebie. Czy my chociaż w części będziemy dobrzy w orientacji terenowej?


                                                                                                              Tekst: I. Wierzbicka

                                                                                                           Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl