Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Sobota 24 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

Prawie 17 milionów złotych na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Chełmży

To pierwsze gminy w naszym województwie, które otrzymają wsparcie w ramach PO Infrastruktura i Środowisko rozdysponowane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Fundusz,  dokonywał oceny projektów oraz będzie pośredniczył w rozliczaniu środków.

 Projekt przygotowany przez miasto Chełmża dotyczy budowy na terenie miasta 10,29 kilometra sieci kanalizacji sanitarnej, 4,88 kilometra kanalizacji deszczowej oraz 4 tłoczni ścieków sanitarnych i dwóch przepompowni wód deszczowych. W wyniku realizacji przedsięwzięcia do sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych 1,5 tysiąca mieszkańców  oraz 4 podmioty gospodarcze. Projekt o wartości 26 milionów złotych zostanie zrealizowany do 2011 roku.

 W Żninie oraz dwóch sąsiednich miejscowościach Podgórzyn i Jaroszewo, w ramach projektu ochrony zlewni rzeki Gąsawka, powstanie 8,5 kilometra sieci kanalizacji sanitarnej wraz z 4 przepompowniami i 2 tłoczniami ścieków. Do sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych 1,1 tysiąca mieszkańców oraz 2 przedsiębiorstwa. Inwestycja zostanie zrealizowana w roku 2009. Planowany koszt realizacji projektu to 8,34 mln zł

Dzisiaj (20 kwietnia) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu uroczyście potwierdzono decyzję o przyznaniu dofinansowania. W spotkaniu wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski, senator Michał Wojtczak, posłanki Domicela Kopaczewska i Teresa Piotrowska oraz władze gmin, które otrzymają dofinansowanie: burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński i burmistrz Żnina Leszek Jakubowski.

- Gratuluję obu beneficjentom, tym bardziej że wiem, ile pracy trzeba włożyć w prawidłowe przygotowanie wniosku  – powiedział podczas uroczystości marszałek Piotr Całbecki – Trzeba pamiętać, że w naszym regionie jest jeszcze wiele gmin i miejscowości, które wymagają podobnych inwestycji,i  dlatego każde pieniądze, które trafiają do naszego województwa na ochronę środowiska, są dla nas bezcenne.

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 60676 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.