• ratusz.pl
  • fundusze europejskie

Treść strony

ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA
W ramach obchodów XXIX Dni Chełmży, po raz trzeci na Jeziorze Chełmżyńskim, w dniu 18 lipca b.r. odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. Na starcie zawodów stanęło 54 uczestników, którzy od godz. 7.00 do 12.00 rywalizowali w kategoriach: spławik i spinning. Wśród spinningistów zwyciężył Jan Podlewski z wynikiem 1,090. drugie miejsce w tej kategorii zdobył Sławomir Morański – 1,040kg, trzecie miejsce zajął Marcin Politowski – 0,960 kg. W spinningu dominował jeden gatunek ryb – okoń. Tylko dwóch wędkarzy złowiło szczupaki powyżej 50 centymetrowe byli to Roman Słoniecki i Sławomir Morański.

W kategorii spławik zwyciężył Robert Kick, który złowił 8,960 kg ryb, drugie miejsce z wynikiem 8,710kg zdobył Tomasz Lisewski, a trzecie miejsce Wojciech Hapka z wynikiem 5,820 kg.. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Miasta Chełmży – Jerzy Czerwiński.