Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

W sobotę, 17 stycznia, w naszej szkole odbyły się kolejne już turystyczne marsze na orientację „XVIII Zima z Kompasem”. Organizatorami prócz szkoły byli: Klub Imprez na Orientację „SKARMAT” z Torunia i Oddział Miejski PTTK w Toruniu.

W zimowej scenografii przygotowanej w szkolnej auli powitaliśmy około 150 gości i turystów przybyłych z regionu (m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Kcyni, Dubielna i Chełmży).

Imprezę zaszczycili swoją obecnością wicestarosta Dariusz Meller, p.Teresa Nowicka z Urzędu Miejskiego i p.Ewa Dąbrowska – dyrektor SP 3. Prezes KInO „SKARMAT” p. Waldemar Fijor podsumował wyniki imprez na orientację, które odbywały się w ubiegłym roku. Zaproszeni goście wręczyli zwycięzcom dyplomy i puchary.

Odprawę techniczną dla uczestników  „Zimy” poprowadziła Małgorzata Gruźlewska, która wspólnie z Maciejem Sołtysem, Jakubem Ingramem, Pawłem Kowallkiem i sędzią głównym imprezy Radosławem Gruźlewskim przygotowała mapy, wyznaczyła trasy i przygotowała niespodzianki w terenie.

Główna część orientacyjnej zabawy odbywała się w Ośrodku Wypoczynkowym w Zalesiu. Wykorzystując walory tego obszaru budowniczowie tras przygotowali mapy z punktami kontrolnymi dla kategorii wiekowych: TP (początkujący), TD (szkoły podstawowe), TM (gimnazja), TJ (juniorzy, szkoły średnie) i TS (seniorzy). Po odnalezieniu punktów w terenie turyści wpisywali  do karty startowej kod z kolorowego lampionu bądź wykonywali inne mniej lub bardziej skomplikowane zadania związane z perfekcyjną znajomością mapy. Marszom na orientację towarzyszyły dodatkowe atrakcje – uczestnicy podziwiali zimowy krajobraz lasu otaczającego Jezioro Chełmżyńskie i treningi paralotniarzy, a najmłodsi skorzystali z  placu zabaw w Ośrodku.  

Po powrocie z tras turystów poczęstowano w szkole ciepłym posiłkiem. Dla zwycięzców „Zimy z Kompasem” przygotowano dyplomy i nagrody w postaci map, przewodników, kalendarzy, folderów i widokówek. Nasza najlepsza drużyna w kategorii TD (w składzie: Wojciech Sikorski, Dawid Krause, Maciej Pieńczewski – wszyscy z V c) zajęła IV miejsce.

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta w Chełmży, Urząd Gminy w Chełmży, Urząd Miasta w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Toruniu, Bank Spółdzielczy w Chełmnie, Pracownia Techniki Dentystycznej i Klinika Stomatologiczna ALDENT w Chełmży.

XVIII Marsze na Orientację - PROTOKÓŁ

Tekst: I. Wierzbicka

Foto: M. Stefaniak

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl