Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

W sobotę 10 stycznia wyruszyliśmy na krótką, sympatyczną wycieczkę autokarowo – pieszą po najbliższej okolicy. Głównym celem wyprawy klubu było zdobycie kolejnych punktów do odznaki „Turysta Chełmży”. Byliśmy więc w Pluskowęsach, przy eklektycznym pałacu Kalksteinów, gdzie pani H. Nitzler zafundowała nam pieszą rundkę wokół ogrodzenia otaczającego zabytek i park. Nad jeziorem obowiązkowo należało jeszcze zaliczyć wojnę na śnieżki (pogoda była wymarzona – mróz, śnieg, dużo śniegu). No i oczywiście, na koniec małe przedzieranko przez gęste zarośla. Kurtki nie wyglądały rewelacyjnie.

Kolejny etap zwiedzania był bardzo poważny – gotyckie kościoły w Dźwierznie i Kiełbasinie. Radosnym akcentem naszego pobytu w tych miejscach było zgodne, głośne i chóralne odśpiewanie kolędy na stopniach pogrzebowej kaplicy w Dźwierznie.

Bardzo miły okazał się też leśny spacer do półwyspu nad J. Grodzieńskim. Tu przez  chwilę zadumaliśmy się  nad nieszczęsnym losem więzionych i zamordowanych w czasie II wojny Żydówek.

W Zalesiu nad jeziorem czekało na nas wielkie ognisko, przy którym piekliśmy kiełbasy. Kto się najadł i ogrzał mógł jeszcze poszaleć na placu zabaw albo zabawić się w lepienie bałwanów. Po naszym pobycie w Ośrodku zostały ich aż cztery. Nasze wesołe wędrowanie i wspólne zabawy oraz doskonałe humory uwieczniła na zdjęciach p. M. Stefaniak. Wycieczka była okazją do przetestowania nowego sprzętu cyfrowego naszej matematyczki. Sprzęt chyba dobry. Popatrzcie na zdjęcia i sami oceńcie.


                                                                                 Tekst: I. Wierzbicka

                                                                               Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl