Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

Od pewnego czasu nasi młodzi turyści wprawiają się w trudnej sztuce orientowania się w terenie. Stąd biorą się nasze wyjazdy na imprezy na orientację organizowane przez profesjonalne kluby PTTK.

W ostatnią sobotę listopada pojechaliśmy aż na Pałuki, do Pakości. Tym razem zmierzyliśmy się nie tylko z zawiłościami map topograficznych, ale również z ciemnościami.

XXXI Nocne Marsze na Orientację dostarczyły wielu emocji. Trzeba było dobrze czytać mapę, starać się dostrzec cokolwiek w nieznanym terenie i nie zabłądzić. Nikt z  naszych turystów nie odważył się tym razem na samodzielny start w kategorii dla bardziej zaawansowanych. Woleliśmy trzymać się razem, w dużej grupie. Trasa marszu dostarczyła kilku chwil z dreszczykiem. Po drodze mijaliśmy kolejne kaplice, należące do Kalwarii Pakoskiej, cmentarze, puste pola, dziwnie powyginane drzewa. Były wycia, pohukiwania, trochę strachu, kilka zgubionych długopisów i kart startowych. Bardzo pomocne w nocnej wędrówce okazały się latarki i wszelkie elementy odblaskowe, które mieliśmy na sobie.

         Na szczęście dotarliśmy bez uszczerbku do bazy, w której czekała na nas gorąca grochówka. Wracając do domu autokarem, jeszcze długo przeżywaliśmy nasze nocne, pakoskie przygody.

Tekst: I. Wierzbicka

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl