Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

Ostatnią sobotę października (25 X) spędziliśmy w Węgrowie pod Grudziądzem. Klub Imprez na Orientację „EKOTON” zorganizował w pobliskim lesie turystyczne marsze na orientację. Bazą imprezy była wiejska, mała, ale bardzo miła Szkoła Podstawowa. Nasi turyści startowali w dwóch kategoriach: TP (dla początkujących) i TD ( trasa dziecięca).

  • Plan trasy - I Jesienne Manewry Ekotona
    Plan trasy - I Jesienne Manewry Ekotona

Drużyny z kategorii TD wyruszyły na trasę bez opiekunów i instruktorów. Uczestnicy kategorii TP (bardzo liczni) mieli wsparcie dorosłych osób znających się na orientacji. Teren, na którym odbywała się impreza był wyjątkowo malowniczy, interesujący i lekko forsowny. W poszukiwaniu punktów kontrolnych przemierzaliśmy piękne, kolorowe lasy. Szliśmy dnem długich wąwozów lub po ich zboczach. Poruszaliśmy się po wiejskich, piaszczystych drogach i gliniastych polach. Nie obyło się bez błądzenia, podbijania mylnych punktów, upadków oraz gubienia kart startowych i map z trasą marszu. Na szczęście instruktor i opiekunowie czuwali. Pani Hania Nitzler sprawdzała, czy wszyscy wiedzą, gdzie jesteśmy. Kazała pokazywać na mapach kolejne miejsca naszego pobytu. Pani Magda Stefaniak (SKKT- owska fotoreporterka) uwieczniała na zdjęciach nasze orientacyjne zmagania i pilnowała, abyśmy zbytnio nie ucierpieli podczas przedzierania się przez gęstwiny krzewów. Autorka tekstu zagadywała instruktora, a instruktor chwalił, że nasze dzieciaki nieźle radzą sobie z poszukiwaniem punktów.

Za pokonanie całej trasy, wielką determinację i wytrwałość otrzymaliśmy po powrocie pyszną drożdżówkę i gorącą herbatę.

Dopełnieniem udanej imprezy była słoneczna pogoda, zakupy, które zrobiliśmy w wiejskim sklepiku, no i jeszcze super rozrywka na placu zabaw, znajdującym się przy wiejskiej świetlicy.

Składamy podziękowania naszej uczennicy Agnieszce Kaznowskiej za pożyczenie aparatu. Agnieszko, bez Twojej cyfrówki nie byłoby tych fajnych zdjęć.


                                                                                             Tekst: I. Wierzbicka

                                                                                         Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl