Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

            Z okazji Europejskiego Tygodnia Leśnego Nadleśnictwo Golub – Dobrzyń zaprosiło nas do wzięcia udziału w Dniu Otwartym w Leśnictwie Tokary. W piątek 24 października uczniowie z klas IV – VI  wyruszyli do Szkółki Leśnej „Przeszkoda”. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem szkółkarzem, który oprowadził nas po terenie. Opowiadał o znaczeniu lasu dla człowieka, środowiska i gospodarki. Pokazał nam kolorowe tablice edukacyjne z roślinami, zwierzętami i grzybami leśnymi. Z zaciekawieniem podglądaliśmy też, jak wyglądają i rosną maleńkie drzewka uprawiane na specjalnie do tego przygotowanych polach.

Leśnicy przygotowali dla nas dwie niespodzianki. Najpierw zaprosili nas do ogniska, przy którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Na pożegnanie zaś otrzymaliśmy w prezencie okazałą sosnę piską, wyhodowaną w Szkółce, z życzeniami, aby rosła w naszym szkolnym ogródku i była jego ozdobą.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Golubiu – Dobrzyniu, aby popatrzeć na gotycko – renesansowy zamek Anny Wazówny. Duże wrażenie zrobił na nas widok doliny Drwęcy, roztaczający się z zamkowej skarpy.

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: H. Nitzler

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl