Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

            21 października br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przed godziną 11.00 zabrzmiał inny niż zwykle dzwonek. Był to sygnał alarmowy obwieszczający ewakuację. Na szczęście nic złego się nie stało. Były to tylko ćwiczenia przygotowane i przeprowadzone przy współudziale Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, których celem było doskonalenie realizacji w sytuacji podłożenia ładunku wybuchowego oraz sprawdzenie systemu obiegu informacji w sytuacji kryzysowej.

Dyrektor szkoły podjął decyzję o ewakuacji szkoły  po otrzymaniu anonimowego telefonu o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie naszej placówki. Natomiast zostały powiadomione odpowiednie służby – policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe oraz burmistrz miasta.

            Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli szybko, sprawnie i bez paniki opuścili budynki i udali się na wyznaczone miejsce zbiorki.

Przybyłe na miejsce jednostki służb dokonały izolacji terenu oraz penetrowały z udziałem psa pomieszczenia szkoły w celu odnalezienia ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli teren i nie dopuszczali osób postronnych do miejsca akcji. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dwóm uczniom, którzy wcielili się w rolę poszkodowanych. Strażacy kontynuowali akcję gaśniczą w jednym pomieszczeniu.

Pożar ugaszono, ładunku wybuchowego nie znaleziono. Przybyły na miejsce wiceburmistrz miasta p. Marek Kuffel podsumował przeprowadzone ćwiczenia, wysoko ocenił przygotowanie i przebieg ewakuacji. Podziękował przedstawicielom wszystkich służb oraz dyrekcji szkoły za odpowiedzialność, zaangażowanie oraz wzorowe przeprowadzenie ćwiczeń .

             Po odwołaniu alarmu uczniowie i nauczyciele kontynuowali zajęcia.

tekst:Katarzyna Szwarc – Kręciszewska

foto: L. Chmielewski

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl