Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Czwartek 22 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Cezarego, Marii, Zygfryda

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

            21 października br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przed godziną 11.00 zabrzmiał inny niż zwykle dzwonek. Był to sygnał alarmowy obwieszczający ewakuację. Na szczęście nic złego się nie stało. Były to tylko ćwiczenia przygotowane i przeprowadzone przy współudziale Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, których celem było doskonalenie realizacji w sytuacji podłożenia ładunku wybuchowego oraz sprawdzenie systemu obiegu informacji w sytuacji kryzysowej.

Dyrektor szkoły podjął decyzję o ewakuacji szkoły  po otrzymaniu anonimowego telefonu o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie naszej placówki. Natomiast zostały powiadomione odpowiednie służby – policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe oraz burmistrz miasta.

            Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli szybko, sprawnie i bez paniki opuścili budynki i udali się na wyznaczone miejsce zbiorki.

Przybyłe na miejsce jednostki służb dokonały izolacji terenu oraz penetrowały z udziałem psa pomieszczenia szkoły w celu odnalezienia ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli teren i nie dopuszczali osób postronnych do miejsca akcji. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dwóm uczniom, którzy wcielili się w rolę poszkodowanych. Strażacy kontynuowali akcję gaśniczą w jednym pomieszczeniu.

Pożar ugaszono, ładunku wybuchowego nie znaleziono. Przybyły na miejsce wiceburmistrz miasta p. Marek Kuffel podsumował przeprowadzone ćwiczenia, wysoko ocenił przygotowanie i przebieg ewakuacji. Podziękował przedstawicielom wszystkich służb oraz dyrekcji szkoły za odpowiedzialność, zaangażowanie oraz wzorowe przeprowadzenie ćwiczeń .

             Po odwołaniu alarmu uczniowie i nauczyciele kontynuowali zajęcia.

tekst:Katarzyna Szwarc – Kręciszewska

foto: L. Chmielewski

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 4379 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.