Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

          W sobotę, 11 października, pojechaliśmy do Solca Kujawskiego. Tu przez cztery godziny przebywaliśmy w kolorowym i niezwykle interesującym Juraparku. Pani przewodnik zabrała nas w podróż do świata dinozaurów – „strasznych jaszczurów”, żyjących w erze mezozoicznej, przez 160 mln lat. Z ogromnym zaangażowaniem szliśmy prehistoryczną ścieżką, wypatrując wśród drzew i krzewów kolejnych gadów. A było czego szukać. Mezozoiczne zwierzęta zaskakiwały nas wielkością, kształtem, barwą, często też nazwą. Niektóre budziły strach, pokazując nam swoje potężne pazury i ogromne ostre zęby. O każdym dinozaurze dowiadywaliśmy się ciekawych informacji. Zadawaliśmy też mnóstwo pytań i, oczywiście, robiliśmy zdjęcia. Wszyscy zastanawialiśmy się, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby te okazy żyły w naszych czasach. Większość z nas deklarowała, że z całą pewnością ukrywałaby się i wciąż uciekała przed tymi zwierzętami. Mimo respektu, jaki wzbudziły w nas makiety gadów, żałowaliśmy, że nie możemy zobaczyć ich żywych.

W pobliskim muzeum paleontologicznym z zaciekawieniem obejrzeliśmy skamieniałości, zdjęcia, mapy, rysunki pokazujące świat sprzed 200 mln lat. Mieliśmy też czas na zrobienie zakupów. Dominowały pamiątki związane z dinozaurami.

Na zakończenie sprawdziliśmy jeszcze naszą formę fizyczną w Parku Zabaw i Rozrywki. Najprzyjemniej jechało się w zjeżdżali – rurze i „pływało” w zbiorniku wypełnionym kolorowymi kulkami. Trochę trudniej chodziło się po ogromnej pajęczynie wykonanej z grubych sznurów. Ale i tak wrażeń z tej „gadziej” wycieczki mieliśmy co niemiara. 

Tekst: I. Wierzbicka

Foto: M. Stefaniak

oprac: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl