Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

 

„Dzień Szkoły bez Przemocy”

  

   

        Dnia 5 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Szkoły bez Przemocy. Celem akcji był protest całej społeczności szkolnej przeciwko agresji i przemocy, a symbolem akcji było wypuszczenie w niebo czerwonych baloników.

        O godz 8.15  pani dyrektor Alicja Ciach powitała wszystkich uczniów. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłej siatkarki Agaty Mróz.

A dalej to już tylko zabawa. Wszystkie dzieciaki przebrane w stroje kibiców bawiły się wspaniale. Klasy młodsze obejrzały spektakl teatralno-muzyczny „Mini opery Nutki Milutki”. Następnie rozpoczął się dla nich turniej wiedzy „Mały Omnibus”. Zwycięzcami tego konkursu zostali: w klasach pierwszych Paweł Widomski, w klasach drugich Jakub Krupa a w klasach trzecich Wiktor Sielski.

Klasy IV-VI rozpoczęły swój dzień od miłej niespodzianki, jaką było wręczenie przez panią dyrektor nagród za konkurs plastyczny „Stop przemocy i agresji”. Pierwsze miejsce zajęła Paula Sadzikowska (Vc), drugie miejsce – Michał Majewski (Va), a następne Natalia Mierzejewska, Anna Pawełek, Szymon Paul i Dawid Uciński (wszyscy z kl. VIb). Po tak miłym powitaniu starsze klasy przeszły na boisko sportowe, a tam zajęli się nimi nasi wuefiści: p.Sadzikowska i p. Dembiński. Dzieci brały udział w sztafetach klasowych, uczyły się kulturalnego kibicowania, wykonały meksykańską falę. Na koniec turnieju sportowego wszystkie klasy otrzymały słodycze.

A później to już tylko zabawa, tańce, hulanki, swawole. Przy muzyce disco bawili się wszyscy: uczniowie i nauczyciele. Były korowody, węże i kółeczka. Każdy miał możliwość pozdrowienia bliskiej osoby na forum szkoły.

O godzinie 12.00 nastąpił punkt kulminacyjny imprezy. Pani dyrektor A.Ciach wypuściła w niebo sto czerwonych baloników, które poleciały wysoko, wysoko…

A potem jeszcze sesja fotograficzna do gazety i wspaniałe humory zabraliśmy do domu.

                              

                                     Tekst: Wiesława Burandt-Dejewska

                                        Foto: Marzanna Matyasik, Małgorzata Sadzikowska

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl