Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

D z i e ń    Z i e m i

     Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.  Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, co wiąże się z okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

       W Polsce popularna stała się data 22 kwietnia ze względu na kapryśną aurę, która często zniechęcała w marcu do udziału w imprezach plenerowych. Na początku XXI w. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

A w naszej szkole Dzień Ziemi obchodzić będziemy 25 kwietnia.

 c d n.

        W dniu 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień był pełen atrakcji, a uczniowie rywalizowali w licznych konkurencjach.

Imprezę szkolną rozpoczął ekologiczny pokaz mody. Uczniowie prezentowali stroje wykonane z surowców wtórnych.

Kolejnym punktem imprezy była recytacja wierszy o tematyce ekologicznej, które przygotowały poszczególne klasy.

Organizatorzy zapewnili także rozrywki umysłowe. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym.

Podsumowaniem międzyklasowej rywalizacji były potyczki sportowe, w których również wykorzystano surowce wtórne. Miłym akcentem kończącym imprezę był występ uczennic z klasy 6c, które przy akompaniamencie gitary śpiewały harcerskie piosenki

tekst: Agnieszka Zdziech

foto: L. Chmielewski

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl