Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

Jasełka  2007

       21 grudnia 2007r. społeczność naszej szkoły obejrzała przygotowane przez teatrzyk „Wesołe Skrzaty” jasełka oraz brała udział w wigiliach klasowych.

 Rozgrywane w zimowej scenerii przedstawienie przygotowane przez uczniów klas I i IV pod kierunkiem p. Doroty Piątkowskiej i p. Izabeli Szelągowskiej ukazało walkę sił ciemności z aniołami ogłaszającymi Dobrą Nowinę.

   Kiedy całe zastępy pięknych, śnieżnobiałych aniołków i gwiazdeczek zapowiedziały przyjście Jezusa na ziemię, w piekle ogłoszono alarm i debatowano nad rozwiązaniem, które uchroni diabły od totalnej zagłady.

   Kiedy siły ciemności szukały dla siebie ratunku, Świętą Rodziną opiekowała się zima. Pokłon Dzieciątku złożyli pasterze i mędrcy ze Wschodu, a kostucha rozprawiła się z Herodem.

Jasełka były uzupełnione projekcją multimedialną o Ziemi Świętej. Przepiękna dekoracja, wspaniałe stroje i kreacje małych aktorów oraz dźwięki kolęd dostarczyły widzom wielu wzruszających przeżyć. Z całą stanowczością można powiedzieć, że jasełka były „nie z tej ziemi”.

  Jasełka dla rodziców teatrzyk „Wesołe Skrzaty” wystawił 18 grudnia, a 17 grudnia obejrzeli je uczestnicy imprezy zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Podsumowanie realizacji zadań na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców województwa w 2007 roku, która odbyła się w hotelu Filmar w Toruniu.

Przedstawienie przygotowały panie:

D. Piątkowska,  I. Szelągowska

tekst: K. Szwarc - Kręciszewska

foto: L. Chmielewski

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl