Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Poniedziałek 19 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Jana, Bolesława, Ludwika

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

Zajęcia korekcyjno-kompencacyjne

Na zajęcia korekcyjno-kompencacyjne uczęszczają dzieci z zaburzeniami funkcji percepcyjno-motorycznych, mające trudności w nauce czytania i pisania. Praca w zespole korekcyjno-kompensacyjnym polega na indywidualnym oddziaływaniu terapeutycznym na każde dziecko w zależności od stwierdzonych u niego zaburzeń powodujących trudności w nauce. Oddziaływania terapeutyczne dotyczą usprawniania zaburzonych funkcji i na wspomaganiu funkcji dobrze rozwijających się, aby stały się wsparciem dla funkcji zaburzonych.

Terapia pedagogiczna ma na celu usunięcie przyczyn i objawów trudności dzieci w uczeniu się oraz wzrost motywacji do uczenia się wynikające z nieharmonijnego rozwoju funkcji ważnych w procesie uczenia się.  Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne stymulują ogólny rozwój dziecka, rozwijają funkcje motoryczne, sprawność manualną, koncentrację uwagi, spostrzegawczość percepcje wzrokową i funkcje słuchowo-językowe. Konieczne jest, aby terapeuta stworzył, taką sytuację , w której uczeń samodzielnie podejmie trud opanowania umiejętności czytania i pisania. Efektem terapii pedagogicznej jest w miarę poprawne czytanie i pisanie zgodne z zasadami ortograficznymi.

                Kwalifikacja uczniów na zajęcia odbywa się na podstawie opinii wydanych przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w której jasno stwierdza się konieczność uczestniczenia dziecka w tych zajęciach.

                Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze przypominającej zabawę. Terapeuta jest jednym z uczestników zabawy. Wspólnie rozwiązuje problemy, dokonuje oceny wykonanych ćwiczeń w kategoriach pozytywnych osiągnięć. Stosuje różnego rodzaju wzmocnienia: pochwały , wyróżnienia, które dają dziecku poczucie wiary we własne siły, wpływają na motywacje do nauki. Dzieci czują się bardziej swobodne, aktywne, lepiej myślące i radosne, wyzbywają się napięć emocjonalnych.

                Terapia pedagogiczna zmierza do eliminowania błędów i braków w czytaniu i pisaniu, a także eliminowania luk w wiadomościach przewidzianych programem na szczeblu uczenia się dziecka.

                Uczniowie klasy, czwartej, piątej i szóstej w ramach terapii uczestniczą w programie edukacyjno-terapeutycznym ,,ORTOGRAFFITI - czytam, rozumiem, piszę’’.

                Zajęcia odbywają się w grupach 2-5 osobowych, dwa lub trzy razy w tygodniu.

Zajęcia prowadzi mgr Wioleta Ostrowska.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 4299 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.