Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 Idą pierwszaki…

28 września 2007r w naszej szkole miała miejsce radosna uroczystość. Tego dnia odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. E. Pokornieckiej i p. J. Chmielewskiej przez cały miesiąc pilnie przygotowywały się do tej uroczystości.

Najpierw każda klasa przedstawiła się wszystkim śpiewając piosenkę, później odbyła się próba na pierwszaka. Dzieci w różnych konkurencjach miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Pokazały jak wspólnie rysują budynek szkoły, rozwiązywały też zagadki a odgadnięte hasła zapisywały w postaci głosek.

W drugiej części, w obecności rodziców, nauczycieli i wszystkich przybyłych gości odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2  w Chełmży. Po nim uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali w nim, że będą dobrymi uczniami i kolegami, sumiennie wypełnią wszystkie swoje obowiązki, punktualnie przychodząc do szkoły oraz dbając   o ład i porządek, jak również będą szanowali i troszczyli się o przyrodę. Po ślubowaniu p. dyrektor        A. Ciach i p. M. Matyasik złożyły uczniom życzenia oraz wręczyły dyplomy ślubowania i legitymacje szkolne.

Uczniowie klasy II b przygotowali też krótką dedykację dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Dzieci zaprezentowały  dwa tańce: „Kołysanki Dla Królewny” i Tango  - „Graj Skrzypku”. Uczniów przygotowała p. M. Matyasik.

 Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki od sponsorów        i  słodkie niespodzianki wraz  z życzeniami, by wszystkie dni w szkole upływały im słodko i radośnie.

Zredagowała    Jola Tarkowska

 

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl