Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

Wycieczka w Karkonosze i Góry Stołowe

W dniach 14.05. ÷ 18.05.2007r. odbyła się wycieczka uczniów klas szóstych w Sudety. Wycieczkę pilotował p. M. Piórczyński, który przygotował plan całej wycieczki.

         Kierownictwo objęła p. B. Majewska, a opiekę sprawowały p. W. Burandt – Dejewska, M. Sadzikowska i T Żywiczyńska – Wyborska.

         Dzieci były w najatrakcyjniejszych zakątkach Sudetów.

         Zaczęły od zdobycia stromej góry Chojnik, na której wznosi się wybudowane w XIV w. zamczysko o tej samej nazwie. Następnie podziwiały najwyższy wodospad Szklarki i mniejszy wodospad Kamieńczyka.

         Podczas pieszych wycieczek podziw nasz budziły krajobrazy Karkonoskiego Parku Narodowego: kotły, wysokogórskie torfowiska, skały o fantastycznych kształtach i równie fantastycznych nazwach jak Pielgrzymy, Słonecznik, górskie jeziorka, malowniczo położone schroniska.

         Jednak największy podziw wzbudził Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Jest to najwyższy wierzchołek tych gór. Na jego szczyt wchodziliśmy po 664 kamiennych stopniach. Na szczycie znajdował się skalny labirynt z głębokimi szczelinami. Szczególną uwagę wzbudziło Piekiełko – głęboka na ponad 20 m szczelina. Formy skalne posiadają własne nazwy: Kwoka, Fotel Pradziada, Wielbłąd, Głowa Murzyna czy Małpolud.

         Ostatniego wieczoru dzieci bawiły się na ognisku zbójnickim połączonym z dyskoteką.

         W świetnych humorach wróciliśmy do Chełmży. Jeszcze długo będziemy wspominać tak udaną wycieczkę.

Wejście na górę Chojnik
Wodospady
Karkonoski Park Narodowy
Góry Stołowe
Inne atrakcje
Żegnamy Sudety

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl