Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Romualda, Gerwazego, Protazego

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

Bezsilność w życiu

Bezsilność w życiu

   W dniu 29 marca 2019r. w sali multimedialnej Domu Kapitulnego przy Kościele p.w. Świętej Trójcy w Chełmży Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała spotkanie pt.: „Jeśli bracie masz już dość – czyli bezsilność w życiu”. Spotkanie to poprowadził specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski. Na wstępie spotkania można było posłuchać tematycznych utworów muzycznych, podpartych prezentacją multimedialną nawiązującą do bezsilności w problemie alkoholowym i nie tylko, a także do okresu Wielkiego Postu. Wśród zaprezentowanych przez Mariana Waleckiego – członka MKRPA utworów można było usłyszeć takie tematy, jak: „Gdy nie możesz już sobie rady dać”, „Zmieniłeś me życie”, „Jezu ja Ci dziękuję” oraz „Jeśli bracie masz już dość tego życia”.

   Właśnie o bezsilności, a czasem i o bezradności mówił na tym spotkaniu Pan Michał Dąbkowski. To jak wygląda nasza droga życiowa zależy od nas samych i jest naszym wyborem. My powinniśmy kierować swoim życiem, ale czasami, w niektórych sytuacjach stajemy się bezsilni, stwierdził terapeuta. Najbardziej zauważyć to można w problemach uzależnienia i współuzależnienia. Już w pierwszym kroku AA możemy przeczytać, że: „Staliśmy się bezsilni wobec alkoholu i że przestaliśmy kierować własnym życiem”. Człowiek uzależniony bardzo trzyma się tego, że nie jest bezsilny, że sobie poradzi, że da radę tłumacząc np.: „od jutra nie piję”, „zdarzyło mi się”, „wziąłem tylko małą dawkę” itd. Żeby zobaczyć i uświadomić sobie, że większość moich nieszczęść życiowych jest związanych z tą chorobą, wystarczy zauważyć, że jeśli tylko nie piję czy nie ćpam to funkcjonuję zupełnie inaczej. Podobnie jest u osób współuzależnionych, którym wydaje się, że jak podejmą pewne działania to ten człowiek będzie mniej pił czy przestanie ćpać, a tak nie jest. To także jest bezsilność.  

O tym, co robić dalej z tym tematem można było dowiedzieć się w dyskusji, a słuchacze mogli otrzymać fachowych porad od terapeuty jak i od doświadczonych uczestników tego spotkania. 

MW

  • autor: TB

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 138824 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.