Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Izabeli, Damiana, Romany

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • ratusz.pl
  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

Choroba alkoholowa, a jej wpływ na życie w małżeństwie

Choroba alkoholowa, a jej wpływ na życie w małżeństwie

W dniu 25 maja 2018r. w salce Domu Kapitulnego, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Parafią oraz Grupą AA „Dobra Wola” zorganizowała spotkanie otwarte dla wszystkich pt.: „Choroba alkoholowa, a jej wpływ na życie w małżeństwie”. Spotkanie to poprowadził specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski.

Małżeństwo prawie zawsze ludzie zawierają z miłości, ale z biegiem lat ta fascynacja i zauroczenie mija i nastaje proza i rzeczywistość życia, która przebiega różnie. W natłoku problemów życiowych osoby słabsze, żeby się „wspomóc” sięgają po alkohol i tu zaczyna się problem. Najpierw picie kontrolowane, później picie weekendowe, które następnie zaczyna przeradzać się w uzależnienie i dalej atakuje, jako choroba alkoholowa.

Choroba alkoholowa często nazywana jest „chorobą rodziny”. Wywiera ona ogromny wpływ na życie emocjonalne najbliższych. Często osoba nadużywająca alkoholu, może to być mąż, ale może być też to żona, oskarżają się wzajemnie o wszystkie nieporozumienia w małżeństwie, a w chwilach zazdrości o zdradę małżeńską. Takie postępowanie przeradza się w tzw. zespół Otella, który jest zaburzeniem bardzo często występującym u alkoholików. Ciągłe picie jest jedynie dowodem istnienia choroby alkoholowej. W małżeństwach takich często słyszy się,: "gdybyś mnie kochał, przestałbyś pić", jednak poczucie winy i wyrzuty sumienia skłaniają osobę uzależnioną do obiecywania, że to się już więcej nie powtórzy itd. Trzeba nauczyć się, że w małżeństwie miłość nie może istnieć bez dyscypliny i konsekwencji, oraz że przyjmowanie lub oferowanie jej bez spełnienia pewnych warunków, doprowadzi w końcu do jej rozpadu. Potrzeba miłości to jest potrzeba drugiej osoby – stwierdził terapeuta.

W spotkaniu tym poruszonych zostało jeszcze wiele intymnych tematów i problemów dotyczących współżycia kobiety i mężczyzny, czyli małżeństwa. Dużo uwagi poświęcono dyskusji i wymianie doświadczeń życiowych. Stwierdzeniem podsumowującym to spotkanie może być to, że: „kocha się nie za coś, ale mimo wszystko”.

MW

  • autor: TB

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 133219 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.