Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Romualda, Gerwazego, Protazego

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

O uzależnieniach w Zespół Szkół Specjalnych

O uzależnieniach w Zespół Szkół Specjalnych

     W dniu 13 marca w Zespole Szkół Specjalnych im. Unii Europejskiej w Chełmży, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na prośbę pedagoga szkolnego zorganizowała spotkanie z członkiem Komisji Marianem Waleckim. Tematem spotkania były uzależnienia, jakie czyhające na młodych ludzi w życiu codziennym. Główny nacisk położony został na problem nadużywania alkoholu, jego szkodliwość i o konsekwencjach wynikających z picia, którego skutkiem może być alkoholizm. Młodzież dowiedziała się również o sposobach i rodzajach leczenia osób potencjalnie uzależnionych, a także o tym jak motywować osobę z problemem alkoholowym do podjęcia leczenia.

Osobnym tematem były inne uzależnienia, które również mogą zagrażać młodym organizmom jak: papierosy, narkotyki, hazard, Internet, telewizja, fonoholizm, itd. Ostatnio młodzież opanowała nowa choroba cywilizacyjna – nomofobia, która jest przypisywana osobom niemogącym wytrzymać bez smartfona. Prowadzący przestrzegł, że to uzależnienie może skutkować nerwicowym uzależnieniem od komórki.

Ostrzegał również przed dopalaczami, które są bardzo szkodliwe i niebezpieczne,  często niewiadomego pochodzenia, a spożycie ich kończy się śmiercią. Przestrzegł również przed dealerami i osobami sprzedającym środki psychotropowe.

Do młodzieży zwrócił się z apelem, żeby w przypadku zauważenia problemu u kogoś w rodzinie czy u jakiejś bliskiej osoby, śmiało zwrócić się o pomoc do MKRPA, a na zakończenie rozdał uczniom i nauczycielom informator Komisji pt.: „Dokąd o pomoc?”.

Spotkanie zakończone zostało demotywatorem: „Alkohol jest wspaniałym środkiem rozwiązującym. Rozwiązuje on wszystko: małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, konta bankowe, komórki wątrobowe i mózgowe. Tylko nie rozwiązuje żadnych problemów!”.

MW

  • autor: TB

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 138827 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.