Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Poniedziałek 24 Czerwca 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Jana, Danuty, Emilii

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

Uroczyste posiedzenie komisji

      W dniu 28 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste posiedzenie MKRPA podsumowujące cały rok działalności Komisji.

      W spotkaniu uczestniczyli: Wiceburmistrz Miasta Chełmży Marek Kuffel, Przewodniczący Rady Miejskiej Chełmży Janusz Kalinowski, Dyrektor MiPBP Urszula Meszyńska, Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Lech Bukowski oraz Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Walasiewicz.

Przewodnicząca MKRPA Anna Lewandowska-Jopp przypomniała, że 26 października 1982r obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszona została Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. Przewodnicząca zapoznała też zaproszonych gości z zakresem realizowanych zadań i występującymi problemami oraz formami ich rozwiązywania przez członków MKRPA.

Wiceburmistrz Marek Kuffel podziękował członkom MKRPA za całoroczną pracę. W swej wypowiedzi zwrócił uwagę na fakt, że Komisja w ramach realizowanych działań w zakresie profilaktyki i pomocy osobom uzależnionym stała się bardziej otwarta na środowisko. Wiceburmistrz podkreślił znaczenie współpracy Komisji ze szkołami, klubami sportowymi oraz inicjatywami propagującymi powstrzymywanie się od spożywania alkoholu. Wyraził też nadzieję, że 2018 rok będzie równie owocny i skuteczny w podejmowaniu różnych działań i ciekawych inicjatyw przez MKRPA.

Uczestnicy zebrania w trakcie długiej i wnikliwej dyskusji podzielili się swoimi doświadczeniami wynikającymi z pracy z osobami uzależnionymi. Z przeprowadzonej rozmowy wynika, że podejmowanych jest wiele skoordynowanych i niezależnych działań przez Policję, Straż Miejską, MOPS, kluby abstynenckie oraz MKRPA.

Bardzo ciekawym punktem podczas posiedzenia był pokaz multimedialny ukazujący relacje z różnych spotkań i wykładów zorganizowanych przez MKRPA w 2017 roku.

Przewodnicząca MKRPA wręczyła uczestnikom posiedzenia broszurkę „Trzeźwymi bądźmy 2017” obrazującą działalność Komisji oraz podziękowała wszystkim za przybycie i dotychczasową współpracę.

 

MM

  • autor: TB

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 138992 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.