Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Izabeli, Damiana, Romany

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • ratusz.pl
  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

Dziewięć typów osób nadużywających alkoholu
 

Dziewięć typów osób nadużywających alkoholu

Istnieje 9 typów osób nadużywających alkoholu, uważa brytyjskie Ministerstwo Zdrowia. Rząd skieruje do nich kampanię informacyjną, by ostrzec ich o zgubnych skutkach picia. Według zleconych przez rząd badań, osoby pijące dużo, robią to z rozmaitych, ale powtarzających się powodów. Dużo, czyli tygodniowo – dla kobiet: 35 jednostek (tzn. 280 g czystego alkoholu czyli np. 4,375 l wina), zaś dla mężczyzn: 50 jednostek (tzn. 400 g czystego alkoholu, co odpowiada 1,250 l wódki).

Według badań naukowych, taka ilość, to o wiele za dużo. jest bowiem szkodliwa dla zdrowia. Rząd chce więc takim osobom pomóc pożegnać się z kieliszkiem. Jednak najpierw osoba pijąca musi sobie sama uświadomić, że ma problem. Pomóc jej może ta lista, która pozwoli jej uświadomić sobie, dlaczego pije:

1) z depresji - przechodzi kryzys życiowy (śmierć bliskich, rozwód lub kłopoty finansowe): alkohol to pocieszenie i sposób na radzenie sobie z problemami.

2) dla odprężenia - żyje pod presją, ma stresującą pracę lub życie domowe, czuje więc, że sobie nie radzi: alkohol to relaks, coś co odróżnia pracę od życia domowego (często partnerzy wspomagają ten rodzaj picia. podając drinka).

3) dla podtrzymania więzów - ma bardzo bogate życie towarzyskich: alkohol pozwala utrzymywać relacje, jest czymś, co łączy i zrównuje; dlatego często ilość drinków wymyka się spod kontroli.

4) z przyzwyczajenia - uważa za normalne, że wszyscy faceci piją codziennie w pubie; picie alkoholu to czas dla siebie, a tradycja nakazuje mężczyznom spędzać go z kolegami przy kieliszku.

5) dla towarzystwa - piją z grupą znajomych; wspólne picie alkoholu tworzy więzy z grupą, daje wrażenie przynależności i bezpieczeństwa, nadaje życiu sens.

6) z nudy - zwykle są to samotne matki lub osoby po rozwodzie, bez życia towarzyskiego; alkohol to towarzysz, zastępuje obecność innych ludzi, jest przyjemnością na zakończenie dnia, gdy skończą się obowiązki.

7) jako macho - sfrustrowany, bezradny i niedowartościowany w ważnych aspektach życia; kultywuje obraz „samca alfa", i dlatego stale udowadnia swą męskość poprzez wprawę w piciu;

8) z hedonizmu - single, ludzie po rozwodzie lub z dorosłymi dziećmi; dużo piją, by podkreślić swą wolność i niezależność. przełamać zahamowania i zamanifestować młodzieńczość.

9) na granicy uzależnienia - mężczyźni, którzy praktycznie żyją w pubie; piją z wielu przyczyn, na które składają się nuda, chęć wtopienia się w tłumi poczucie braku sensu w życiu.

Zródlo: Onet.pl

drukuj (Dziewięć typów osób nadużywających alkoholu)

  • autor: TB

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 133214 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.