Menu

Nawigacja

Treść

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Skład Komisji

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 • Anna Lewandowska Jopp - Przewodnicząca Komisji
  Anna Lewandowska Jopp - Przewodnicząca Komisji
 • Beszczyński Tadeusz
  Beszczyński Tadeusz
 • Walecki Marian
  Walecki Marian
 • Więcławski Sebastian
  Więcławski Sebastian
Gdzie szukać pomocy ?
Przedstawiamy miejsca i punkty gdzie osoby z problemem alkoholowym ich rodziny oraz wszystkie zainteresowane osoby mogą szukać pomocy

Bezpieczne wakacje 2019

        W pierwszy dzień wakacji tj. 21 czerwca 2019r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach współpracy z Zarządem Klubu Sportowo Turystycznego „Włókniarz” zorganizowała spotkanie z członkami tego Klubu na temat bezpiecznych wakacji.

Spotkanie z dzielnicowymi

   W dniu 10 maja 2019r. posiedzenie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się z udziałem dzielnicowych z Komisariatu Policji w Chełmży.

Policja, Straż Miejska i MOPS na spotkaniu MKRPA

W posiedzeniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które odbyło się w dniu 3 kwietnia 2019r. gośćmi byli między innymi: Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Hanna Maciejewska, nowo mianowany Komendant Komisariatu Policji w Chełmży podinsp. Sławomir Więcek, Kierownik Rewiru Dzielnicowych PM Chełmża asp. szt. Sebastian Kowalewski oraz Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Walasiewicz.

Bezsilność w życiu

      W dniu 29 marca 2019r. w sali multimedialnej Domu Kapitulnego przy Kościele p.w. Świętej Trójcy w Chełmży Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała spotkanie pt.: „Jeśli bracie masz już dość – czyli bezsilność w życiu”.

Marcowe posiedzenie komisji

     W dniu 6 marca 2019 r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyła swoje kolejne już w tym roku posiedzenie.

Spotkanie z terapeutą

      W dniu 22 lutego 2019r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży w ramach współpracy z Parafią oraz Grupą AA „Dobra Wola” zorganizowała otwarte spotkanie z specjalistą terapii uzależnień.

Posiedzenie komisji

            W dniu 06.02.2019r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży odbyła swoje pierwsze posiedzenie w nieco zmodernizowanym składzie.

Styczniowe posiedzenie komisji

        W dniu 8 stycznia 2019r. w pierwszym spotkaniu w nowym roku Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych udział wziął także Burmistrz Miasta Chełmży p. Jerzy Czerwiński.

Członkowie komisji szkolą się

 • P. Marian Walecki członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania...
  P. Marian Walecki członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży wziął udział w konferencji dotyczącej rozwiązywania problemu uzależnień organizowanej przez Urząd Marszałkowski.
 • autor: TB

Odszedł Tomasz Zieliński

 • Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi,...
  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Tomasza Zielińskiego, wieloletniego członka Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemow Alkoholowych w Chełmży. Żonie,dzieciom i najblizszym skladamy wyrazy współczucia.
  • autor: TB

MKRPA przestrzega

Jak co roku z chwilą rozpoczęcia wakacji Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wychodzi do młodzieży z apelem o spokojne i bezpieczne wakacje organizując tematyczne spotkania i prelekcje.               

Nawroty w chorobie alkoholowej i nie tylko

          Taki tytuł nosiło spotkanie, które odbyło się w dniu 29.06.2018r w salce Domu Kapitulnego, a które poprowadził p. Michał Dąbkowski.

KONFERENCJA

W dniach 14-15.06.2018r. z inicjatywy radnej miasta Chełmży Pani Małgorzaty Polikowskiej członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Maria Mol i Marian Walecki wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Dialogu Motywującego i Terapii Poznawczo –Behawioralnej w różnych zastosowaniach, czyli jak skutecznie wspierać klienta, specjalistę i system.

Posiedzenie komisji

        W dniu 5 czerwca 2018r w spotkaniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczestniczyła osoba prowadząca grupę AA Dobra Wola

Choroba alkoholowa, a jej wpływ na życie w małżeństwie

     W dniu 25 maja 2018r. w salce Domu Kapitulnego, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Parafią oraz Grupą AA „Dobra Wola” zorganizowała spotkanie otwarte dla wszystkich pt.: „Choroba alkoholowa, a jej wpływ na życie w małżeństwie”. Spotkanie to poprowadził specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski.

O uzależnieniach w Zespół Szkół Specjalnych

    W dniu 13 marca w Zespole Szkół Specjalnych im. Unii Europejskiej w Chełmży, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na prośbę pedagoga szkolnego zorganizowała spotkanie z członkiem Komisji Marianem Waleckim

Wpływ wiary na budowanie kontaktów rodzinnych pomiędzy uzależnionymi a współuzależnionymi

        W dniu 23 lutego 2018 roku w salce Domu Kapitulnego Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała kolejne otwarte spotkanie terapeutyczne z specjalistą terapii uzależnień Michałem Dąbkowskim. Wychodząc na przeciw osobom  zainteresowanym, tym razem poruszony został bardzo ciekawy temat wpływu wiary na kontakty rodzinne osób uzależnionych z współuzależnionymi.   

Czy każdy może być lub jest od czegoś uzależniony?

    Aby uzyskać odpowiedź na powyższe pytania umieszczone w tytule i może rozwiać   wątpliwości, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży zaprosiła na spotkanie z specjalistą terapii uzależnień p. Michałem Dąbkowskim, które odbyło się w dniu 26 stycznia 2018 roku o godz.1800 w salce Domu Kapitulnego.

Podziękowanie dla Komisji

 • autor: TB

Uroczyste posiedzenie komisji

    W dniu 28 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste posiedzenie MKRPA podsumowujące cały rok działalności Komisji

Profilaktyka przeciwalkoholowa śpiewaniem

W dniu 15 listopada 2017r. w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert poezji śpiewanej z ujętym aspektem profilaktyki przeciwalkoholowej oraz przeciw narkotykowej.

Nowe spojrzenie na asertywność

Spotkanie, które zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 28.10.2017r. w swojej siedzibie miało tytuł: „Nowe spojrzenie na asertywność, – czyli wiem, czego chcę i mam wybór, mogę o sobie decydować”, a poprowadził je specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta p. Michał Dąbkowski.

Komunikacja w rodzinie

    To temat następnego spotkania jakie zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemu Alkoholowego, które odbyło się w dniu 23 września 2017r. w siedzibie Komisji, a które poprowadził p. Michał Dąbkowski, specjalista terapii uzależnień.

Uzależnienie – czy mnie to dotyczy?

      W dniu 29 kwietnia w siedzibie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się cykliczne spotkanie z terapeutą uzależnień p. Michałem Dąbkowskim na wyżej wymieniony temat zorganizowane przez MKRPA.

Moje życie jest w moich rękach

       W dniu 25.03.2017r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po zimowej przerwie wznowiła cykl spotkań terapeutycznych otwartych dla każdego. Chcąc zainteresować jak największą ilość osób Komisja przygotowuje na te spotkania różnorodne tematy. Pierwszym, który zaproponowała był: „Moje życie jest w moich rękach”. Wykład, który odbył się w siedzibie MKRPA przy ul. Tumskiej 12, był jednocześnie warsztatem analizującym powyższy temat. Poprowadził go specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski.

Współuzależnienie, pułapka współuzależnienia.

Na spotkanie z specjalistą terapii uzależnień, który jest także oligofrenopedagogiem Panem Michałem Dąbkowski z Torunia, przyszło sporo osób i to cieszy organizatorów czyli Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

STOP nietrzeźwym kierującym

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży przeprowadziła akcję "STOP nietrzeźwym kierującym"

Nawroty w chorobie alkoholowej

Taki tytuł nosił wykład poprowadzony przez specjalistę terapii uzależnień p. Michała Dąbkowskiego.

Warto przeczytać i wiedzić.

Warto zapoznać się  materiałem zamieszczonym poniżej.

 • autor: TB
"Liczniki trzeźwości"
"Liczniki trzeźwości" - wskazujące orientacyjną zawartość alkoholu.
Ciąża bez alkoholu - spot reklamowy
Dziewięć typów osób nadużywających alkoholu
Istnieje 9 typów osób nadużywających alkoholu,

Święto trzeźwości w pigułce

      W tym miejscu możecie Państwo zobaczyć relacje z lat pracy komisji skompresowanej w rocznikach w formie plików pdf które bezpłatnie można pobrać na swój komputer.

Uznanie ze strony Starostwa Toruńskiego

 • autor: TB

Masz problem?

  • autor: TB

Kontrole prowadzone przez człomków MKRPA

 • Podczas okresowo prowadzonych kontroli placówek handlowych...
  Podczas okresowo prowadzonych kontroli placówek handlowych członkowie MKRPA pozostawiają takie ulotki.
 • autor: TB

Informacja od grupy "Dobra wola"

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl