Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Niedziela 19 Listopada 2017

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Seweryna, Elżbiety, Maksyma

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

 • Samorządowy Informator SMS

Treść strony

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Skład Komisji
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 • Anna Lewandowska Jopp - Przewodnicząca Komisji
 • Beszczyński Tadeusz
 • Mol Maria
 • Walecki Marian
 • Więcławski Sebastian
 • Zieliński Tomasz
Gdzie szukać pomocy ?
Przedstawiamy miejsca i punkty gdzie osoby z problemem alkoholowym ich rodziny oraz wszystkie zainteresowane osoby mogą szukać pomocy
Profilaktyka przeciwalkoholowa śpiewaniem

W dniu 15 listopada 2017r. w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert poezji śpiewanej z ujętym aspektem profilaktyki przeciwalkoholowej oraz przeciw narkotykowej.

Nowe spojrzenie na asertywność

Spotkanie, które zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 28.10.2017r. w swojej siedzibie miało tytuł: „Nowe spojrzenie na asertywność, – czyli wiem, czego chcę i mam wybór, mogę o sobie decydować”, a poprowadził je specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta p. Michał Dąbkowski.

Spotkanie z Burmistrzem Miasta Chełmży

        W dniu 25.10.2017r. odbyło się spotkanie komisji z udziałem Burmistrza Miasta Chełmży

Komunikacja w rodzinie

    To temat następnego spotkania jakie zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemu Alkoholowego, które odbyło się w dniu 23 września 2017r. w siedzibie Komisji, a które poprowadził p. Michał Dąbkowski, specjalista terapii uzależnień.

„Bezpieczne wakacje 2017” Spotkanie w KST „Włókniarz” Chełmża

       Ostatnim z zaplanowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na ten rok spotkań z cyklu „Bezpieczne wakacje 2017” było spotkanie dla dzieci i młodzieży z Klubu Sportowo Turystycznego „Włókniarz” w Chełmży.

„Bezpieczne wakacje 2017” Spotkanie z piłkarzami KS „Legia” Chełmża

W niedzielę 25 czerwca 2017r. Zarząd Klubu Sportowego „Legia” Chełmża na boisku OSiT zorganizował zakończenie sezonu piłkarskiego 2016/2017 drużyn młodzieżowych. W klubie tym oprócz seniorów działają sekcje piłkarskie wg kategorii: Przedszkole, Żak, Orlik, Młodzik, Trampkarze, Junior młodszy i drużyna dziewcząt, która od nowego sezonu wystartuje w III lidze.

„Bezpieczne wakacje 2017” W Klubie Bokserskim „Legia” Chełmża

      Następnym Klubem, w którym Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała przedwakacyjne spotkanie z młodymi sportowcami i ich opiekunami był Klub Bokserski „Legia” Chełmża. Spotkanie to odbyło się tym razem w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury w dniu 20 czerwca 2017r., a poprowadzili je: policjant z Komisariatu Policji w Chełmży st. sierż. Michał Biegański oraz członkowie MKRPA Marian Walecki  i Tomasz Zieliński.

„Bezpieczne wakacje 2017” Spotkanie z karatekami i modelarzami

      W miesiącu czerwcu Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po wcześniejszym uzgodnieniu z Zarządami Klubów Sportowych zaplanowała przeprowadzenie cyklu spotkań pod wspólnym hasłem „Bezpieczne wakacje 2017”.

Duchowość a uzależnienia

      Na kolejnym spotkaniu jakie zorganizowała w dniu 27 maja 2017r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczestnicy dowiedzieli się jaki wpływ na uzależnienia ma duchowość. Spotkanie to odbyło się w siedzibie Komisji, a poprowadził je terapeuta p. Michał Dąbkowski.

Bezpieczne wakacje 2017

   Z uwagi, że w kalendarzu mamy już miesiąc maj Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów alkoholowych na swoim kolejnym spotkaniu spotkała się z działaczami klubów sportowych z terenu miasta Chełmży.

Uzależnienie – czy mnie to dotyczy?

      W dniu 29 kwietnia w siedzibie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się cykliczne spotkanie z terapeutą uzależnień p. Michałem Dąbkowskim na wyżej wymieniony temat zorganizowane przez MKRPA.

Spotkanie z przedstawicielami szkół

    W dniu 04.04.2017r. Miejska Komisja Rozwiązywania problemów alkoholowych odbyła swoje kolejne spotkanie.

Moje życie jest w moich rękach

       W dniu 25.03.2017r. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po zimowej przerwie wznowiła cykl spotkań terapeutycznych otwartych dla każdego. Chcąc zainteresować jak największą ilość osób Komisja przygotowuje na te spotkania różnorodne tematy. Pierwszym, który zaproponowała był: „Moje życie jest w moich rękach”. Wykład, który odbył się w siedzibie MKRPA przy ul. Tumskiej 12, był jednocześnie warsztatem analizującym powyższy temat. Poprowadził go specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski.

Spotkanie Komisji z gośćmi

W dniu 7 marca 2017r. na spotkanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przybyli zaproszeni goście: Kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Hanna Maciejewska, Dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Prejsa w Chełmży p. Urszula Meszyńska, Komendant Komisariatu Policji w Chełmży podinspektor Mariusz Sobiecki oraz Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Walasiewicz.

Spotkanie z Burmistrzem

W dniu 24 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Chełmży Jerzego Czerwińskiego z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nietypowe uzależnienia – pułapki cywilizacji

W dniu 21 października odbyło się jeszcze jedno spotkanie zorganizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Domu Kapitulnym. Tym razem tematem poruszonym przez p. Michała Dąbkowskiego były nietypowe uzależnienia i związane z nimi pułapki cywilizacji.

Wpływ osób uzależnionych na życie innych

     Rodzina jest dla każdego bardzo ważnym elementem odniesienia. Człowiek rodzi się w rodzinie, żyje w niej i jest z nią. Nawet jeśli jego rodzina aktualnie nie istnieje, to zawsze można odtworzyć pewną jej historię.

„Co daje Ci sport?”

    W dniu 25 sierpnia 2016r. w sali Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Prejsa, Zarząd Klubu Sportowego „Legia” w ramach współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował spotkanie pod ww. tytułem. Spotkanie to poprowadził specjalista terapii uzależnień Kornel Jarzębiński, który na co dzień prowadzi Studio Rozwoju Personalnego „Progress Line”, a oprócz tego jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności: fitness – ćwiczenia siłowe.

Komisja wspiera Grupy samopomocowe

      Wzorem lat ubiegłych Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ponownie wyszła naprzeciw i pozytywnie zaopiniowała wnioski o dofinansowaniu najmu autokaru dla osób chętnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych Grup AA, A-anon, DDA, Al.-ateen itd. w Częstochowie i Licheniu.

Wpływ rozwoju osobistego na zachowanie abstynencji

Kolejne spotkanie zorganizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w salce Domu Kapitulnego w dniu 29 lipca 2016r. skierowane było tym razem w szczególności do osób borykających się z problemem alkoholowym, ale udział w nim mógł wziąć także każdy chętny. Spotkanie to, tak jak poprzednie poprowadził specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski.

Jak odbudować autorytet rodzica ?

       Autorytet utracić jest łatwo ale odbudować go jest bardzo trudno. Takim spostrzeżeniem rozpoczęło się spotkanie zorganizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które odbyło się w dniu 17 czerwca 2016r. w salce Domu Kapitulnego przy Bazylice Konkatedralnej p.w. Trójcy Świętej w Chełmży, a poprowadził je psychoterapeuta p. Michał Dąbkowski.

Zagrożenie współczesnymi uzależnieniami wśród młodzieży

       Dnia 30 maja 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych w Chełmży odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum i Szkoły Zawodowej z terapeutą panem Michałem Dąbkowskim.

Przemoc i agresja w rodzinie

      W swym kolejnym spotkaniu, które organizuje cyklicznie raz w miesiącu Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w salce Domu Kapitulnego uczestnicy omawiali problem przemocy i agresji w rodzinie. Spotkanie to odbyło się w dniu 27 maja 2016r. a poprowadził je specjalista terapii uzależnień z Torunia p. Michał Dąbkowski.

Koncert zespołu „Cisza jak ta”

        Podoba mi się Cisza jak ta… ale nie o taką ciszę chodzi! Tak zapowiedział koncert zespołu „Cisza jak ta” zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży prowadzący Marian Walecki.

Dom wolny od używek

       Stosowanie substancji psychoaktywnych przez młodzież, a życie rodzinne

Psychologiczne mechanizmy obronne

      W dniu 29 kwietnia po dwu miesięcznej przerwie związanej z Wielkim Postem, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wznowiła cykl spotkań terapeutycznych jakie odbywają się w salce Domu kapitulnego. Tym razem wykład pt.: „Psychologiczne mechanizmy obronne”, poprowadził tak jak poprzednio specjalista terapii uzależnień p. Michał Dąbkowski.

Współuzależnienie, pułapka współuzależnienia.

Na spotkanie z specjalistą terapii uzależnień, który jest także oligofrenopedagogiem Panem Michałem Dąbkowski z Torunia, przyszło sporo osób i to cieszy organizatorów czyli Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdrowie fizyczne i psychiczne

Mimo, że już 24 listopada Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podsumowała swą działalność za rok 2015, jednak program swój realizuje nadal.

I już 27.11.2015r. w salce Domu Kapitulnego przy Bazylice Konkatedralnej odbyło się kolejne spotkanie z terapeutą terapii uzależnień p. Michałem Dąbkowskim. Tym razem tematem spotkania było „Zdrowie fizyczne i psychiczne”.

Rola dziecka w małżeństwie z problemem alkoholowym

      W dniu 23 października 2015r. w salce Domu Kapitulnego przy Bazylice Konkatedralnej Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ponownie zorganizowała spotkanie z terapeutą terapii uzależnień Michałem Dąbkowskim. Tematem tego spotkania była: „Rola dziecka w małżeństwie z problemem alkoholowym.” Jednak trudności, jakie często spotykają rodziny, w których pojawił się problem alkoholowy, choć nie koniecznie, to problem komunikacji w relacjach rodzic – dziecko i taki pod-temat terapeuta wraz ze słuchaczami poruszył

Komunikacja w małżeństwie

    W kolejnym co miesięcznym spotkaniu, które organizuje już od kilku miesięcy Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terapeutą terapii uzależnień Michałem Dąbkowskim w salce Domu Kapitulnego przy Bazylice Konkatedralnej miało temat: „Komunikacja w małżeństwie”.

Wpływu alkoholu na problemy osobiste Kolejne spotkanie z terapeutą terapii uzależnień Michałem Dąbkowskim, które zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się w dniu 21 sierpnia 2015r. w salce Domu Kapitulnego przy Bazylice Konkatedralnej. Tym razem celem spotkania było przeanalizowanie wpływu alkoholu na problemy osobiste.
STOP nietrzeźwym kierującym Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży przeprowadziła akcję "STOP nietrzeźwym kierującym"
Wyrażanie i przyjmowanie krytyki Już kolejny wykład odbył się w dniu 17 lipca 2015r. w sali Domu Kapitulnego przy Bazylice Konkatedralnej, a poprowadził go terapeuta terapii uzależnień Michał Dąbkowski
Uczucia i emocje W dniu 19 czerwca 2015r. w Domu Kapitulnym przy Bazylice Konkatedralnej, odbyło się kolejne już, z zaplanowanych comiesięcznych spotkań, spotkanie z terapeutą terapii uzależnień Michałem Dąbkowski. Odbywają się one pod patronatem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a uczestniczyć może w nich każdy zainteresowany problemem alkoholowym.
Nawroty w chorobie alkoholowej Taki tytuł nosił wykład poprowadzony przez specjalistę terapii uzależnień p. Michała Dąbkowskiego.
FAS – Fetal Alcohol Syndrome Pod takim tajemniczym tytułem w dniu 23 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Średnich odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Kałamajską – Liszcz. Wykład ten zorganizowany był przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Ja jako rodzic "Ja jako rodzic" tak zatytuowany był wykład, który odbył się w dniu 18 września 2014r.
„Komunikacja i emocje w małżeństwie” Kolejnym spotkaniem z cyklu spotkań wrześniowych otwartych dla każdego, było spotkanie zorganizowane w czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 11.09.2014r., pod tytułem „Komunikacja i emocje w małżeństwie”, które poprowadził psycholog dr. Marek Osmański, na co dzień pracujący m.in. w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „Remedis Pro” w Toruniu.
„Przemoc i agresja” To temat jaki podjęła się rozwinąć Pani Monika Tomaszewska na spotkaniu zorganizowanym w sali Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Prejsa w dniu 12.09.2013r. przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży.
Pani Monika na co dzień pracuje jako specjalista pracy socjalnej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu. Jest laureatką II edycji Konkursu „Przyjaciel Rodziny”. Jest też kuratorem społecznym oraz zajmuje się opieką nad dziećmi i rodzinami zastępczymi.
Nasze uczucia – asertywność W czwartek 5 września 2013r. w Sali Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Prejsa, odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tym razem tematem spotkania było: „Nasze uczucia – asertywność”, które poprowadził instruktor terapii uzależnień, na co dzień pracujący w przychodni terapeutycznej w Toruniu, Piotr Ligocki.
Emocje i komunikacja w rodzinie Takim tematem w dniu 29 sierpnia 2013r. w Sali PiMBP rozpoczął się cykl spotkań i prelekcji organizowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży. Pierwsze spotkanie poprowadziła pedagog, psycholog kliniczny Pani Joanna Rucka z Poradni psychologiczno – pedagogicznej w Chełmży.
Warto przeczytać i wiedzić.

Warto zapoznać się  materiałem zamieszczonym poniżej.

 • autor: TB
"Liczniki trzeźwości"
"Liczniki trzeźwości" - wskazujące orientacyjną zawartość alkoholu.
Ciąża bez alkoholu - spot reklamowy
Dziewięć typów osób nadużywających alkoholu
Istnieje 9 typów osób nadużywających alkoholu,
Ambasador w Komisji PARPA doceniła członka MKRPA w Chełmży
Uznanie ze strony Starostwa Toruńskiego
 • autor: TB
Punkt konsultacyjny

               Chcieliysmy poinformować Wszystkich z Państwa, kórzy korzystają lub zechcą skorzystać z Punktu Konsultacyjnego czynnego w każdą środę w godzinach 18,00 - 20,00 przy ul. Tumskiej 12 w Chełmży, że wszelkie informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 56 675-22-88. Telefon jest czynnny w godzinach pracy Punktu Konsultacyjnego. Serdecznie zapraszamy.

 • autor: TB
Masz problem?
  • autor: TB
Kontrole prowadzone przez człomków MKRPA
 • Podczas okresowo prowadzonych kontroli placówek handlowych członkowie MKRPA pozostawiają takie ulotki.
 • autor: TB

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • Samorządowy Informator SMS
 • Epuap2
 • Profil zaufany

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 99689 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.