Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Środa 21 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Joanny, Kazimierza, Emiliana

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

Wiadomości z Ratusza Maj 2005
 • W dniu 5 maja br. przeprowadzony został drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości komunalnej położonej w Chełmży przy ul. gen. J. Hallera 31 a ( budynek dawnej rzeźni miejskiej). Przetarg zorganizowano w trybie przetargu pisemnego nieograniczonego. Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, gdyż mimo wcześniejszego pewnego zainteresowania nikt nie złożył oferty i nie wpłacił wadium. Wobec powyższego podjęte zostaną kolejne próby zbycia wspomnianej nieruchomości, po dwóch bezskutecznych przetargach w drodze publicznie ogłoszonych rokowań.
 • Od dnia 9 maja br. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Chełmży przystąpił do rozbiórki budynku mieszkalnego przy ul. Hallera 4. Wspomniany budynek był sukcesywnie opróżniany z zamieszkałych w nim rodzin, a ostatnia z nich została przeprowadzona na początku bieżącego roku. Powodem rozbiórki budynku, do której pozytywnie przychylił się Wojewódzki Konserwator Zabytków, jest jego zły stan techniczny i nieopłacalność przeprowadzania kolejnych remontów. W miejscu wspomnianego budynku planowana jest budowa kolejnego budynku przez Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Toruniu.


 • Wraz z początkiem wiosny ruszyły prace związane z rozbudową i modernizacją małej architektury na terenach zielonych. W pierwszym etapie poszerzeniu podlega ciąg spacerowy nad Jeziorem Chełmżyńskim od strony ul. Kościuszki. Modernizacja poprawi dojazd do plaży dla pojazdów służb technicznych. W kolejnym etapie rozstawionych zostanie 30 nowych ławek, 3 komplety stołów i siedzisk biwakowych oraz wykonanych zostanie ok. 150 mb nowych alejek. Wykonawcą prac na terenach zielonych jest firma ALDOM s.c. z Torunia. • W wyniku przetargu na dzierżawę gruntu pod lokalizację kawiarenki letniej na Rynku w Chełmży, wyłoniono nowego dzierżawcę wspomnianego terenu. Została nim Firma Handlowo-Usługowa ANNA – Anna Brzdęk. Kawiarenka prowadzona będzie przez ten podmiot przez trzy kolejne sezony letnie w latach 2005 – 2007 w okresie od 1 maja do 31 sierpnia z możliwością przedłużenia okresu funkcjonowania kawiarenki do 30 września.


 • W dniu 18 kwietnia br. Burmistrz Miasta Chełmży wziął udział w spotkaniu Członków zarządu Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce. Na spotkaniu tym podsumowano dotychczasową działalność oraz przedyskutowano cele działania Kapituły oraz dalsze formy współpracy.


 • Urząd Miasta Chełmży uczestniczyć będzie w projekcie dotyczącym przeprowadzenia badań socjologicznych w zakresie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców terenu naszego miasta. Badania przeprowadzać będzie Instytut Socjologii UMK w Toruniu. Po zakończeniu programu wyniki zostaną opublikowane w prasie lokalnej.


 • W dniu 5 czerwca br. odbędzie się po raz trzeci Przegląd Pieśni Religijnej im. Ks. Stefana Frelichowskiego. Organizatorem przeglądu jest Związek Harcerstwa Polskiego- Hufiec w Chełmży oraz Burmistrz Miasta Chełmży. Tradycyjnie, jak co roku impreza odbędzie się na Rynku.Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników pieśni religijnej.

                                                             Burmistrz Miasta


                                                     (-) mgr Jerzy Czerwiński 


Chełmża , dnia 10 maja 2005 r.

drukuj (Wiadomości z Ratusza Maj 2005)

drukuj całą stronę

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • Samorządowy Informator SMS
 • Facebook
 • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 7829 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.